بازار خدمات پردازش ابری در کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا به سرعت در حال رشد است

همکاران سیستم- شرکت گارتنر اعلام کرده است بازار فناوری‌های پردازش ابری در کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا در سال جاری میلادی به 3. ۴۶۲ میلیون دلار خواهد رسید.
به گزارش gartner، کشورهای حوزه خاورمیانه و شمال آفریقا در سال جاری میلادی درآمدی ۴۶۲ میلیون دلاری را نصیب عرضه کنندگان راهکارهای پردازش ابری خواهند کرد. پیش‌بینی می‌شود بازار این راهکار‌ها امسال در مقایسه با سال گذشته 5. ۲۴ درصد رشد داشته باشد. برآورد‌ها نشان می‌دهد بازار خدمات پردازش ابری عمومی در سال ۲۰۱۲ نیز با رشدی ۱۳.4 درصدی به رقم 2. 371 میلیون دلار رسیده است. این در حالی است که در سال ۲۰۱۲ بازار این راهکار‌ها در سطح جهان به ۱۱۰ میلیارد دلار رسیده بود.
گزارش گارتنر نشان می‌دهد که در سال ۲۰۱۲ خدمات مرتبط با فرایندهای کسب و کار که از آن با عنوان BPaaS یاد می‌شود، مهم‌ترین بخش راهکارهای پردازش ابری در کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا را به خود اختصاص داده است. سهم این خدمات از راهکارهای پردازش ابری مورد استفاده در این کشور‌ها ۳۸ درصد برآورد شده است. راهکارهای SaaS (نرم افزارهایی که در قالب خدمات ارائه می‌شوند)، بسته‌های نرم افزاری آفیس تحت پردازش ابری و راهکارهای برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) نیز از جمله مهم‌ترین خدمات پردازش ابری است که در این کشور‌ها با سرعت قابل توجهی در حال رشد است.
گارتنر پیش‌بینی کرده است بازار راهکارهای مختلف پردازش ابری در کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا تا سال ۲۰۱۶ با رشد قابل توجهی توسعه خواهد یافت. به گفته تحلیلگران گاتنر، بازار این راهکار‌ها در کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا با نرخ 2. 20 رشد خواهد کرد. این در حالی است که نرخ رشد جهانی راهکارهای پردازش ابری در سال ۲۰۱۳ حدود 7. 17 درصد برآورد شده است.