بازار جهانی نرم‏‌افزارهای کسب و کار در نیمه اول امسال به ۱۷۹ میلیارد دلار رسید

بازار جهانی نرم‏‌افزارهای کسب و کار در نیمه اول امسال به ۱۷۹ میلیارد دلار رسید

همکاران سیستم- برآوردهای شرکت پژوهشی آی دی سی نشان می‌‏دهد بازار جهانی نرم‏‌افزارهای کسب و کار در نیمه اول سال جاری میلادی به ۱۷۹ میلیارد دلار رسیده است.
به گزارش وب‏‌سایت infoworld، برآوردهای آی دی سی نشان می‌‏دهد بازار جهانی نرم‌‏افزارهای کسب و کار در نیمه اول امسال با ۵. ۵ درصد رشد به ۱۷۹ میلیارد دلار رسیده است. بنا بر این برآورد‌ها، درآمد عرضه‌‏کنندگان نرم‏‌افزارهای کسب و کار نیز در نیمه اول امسال ۱. ۵ درصد در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته رشد داشته است. این در حالی است که تحلیل‏گران این شرکت پژوهشی رشد درآمدی ۷. ۵ درصدی را برای عرضه‏‌کنندگان این بازار پیش‌‏بینی می‌‏کردند.
شرکت آی دی سی در گزارش خود بازار نرم‌‏افزارهای کسب و کار را به سه بخش تقسیم کرده و هر بخش را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار داده است: بخش برنامه‌‏های کاربردی (اپلیکیشن‏‌ها)، بخش توسعه و راه‌‏اندازی برنامه‏‌های کاربردی و بخش سیستم‏‌های زیرساختاری. بخش برنامه‌‏های کاربردی در نیمه اول امسال ۸. ۵ درصد رشد داشته است. به گفته تحلیل‏گران رشد ۳. ۲۸ درصدی فروش محصولات شبکه‌‏ای و کسب و کار در این دوره موتور محرکه رشد این بخش بوده است. بخش توسعه و راه‌‏اندازی برنامه‌‏های کاربردی نیز ۱. ۵ درصد رشد داشته است. بخش سیستم‏های زیرساختاری نیز در نیمه اول امسال رشدی ۱. ۵ درصدی داشته است، اما بخش نرم‌‏افزارهای سیستمی که خود یکی از مقولات بخش سیستم‏‌های زیرساختاری است، بیش از ۸ درصد رشد داشته است. تحلیل‏گران آی دی سی عرضه محصولاتی مثل ویندوز ۸ را عامل رشد بخش نرم‏‌افزارهای سیستمی می‌‏دانند.
تحلیل‏گران آی دی سی در گزارش خود بازار نرم‌‏افزارهای کسب و کار را بر حسب مناطق جغرافیایی مختلف نیز بررسی کرده‌‏اند. بنا بر این یافته‏‌ها، آمریکای لاتین با رشدی ۶. ۸ درصدی در این دوره پیشتاز بوده است. نرخ رشد این بازار در کشورهای آمریکا و اروپای غربی نیز به ترتیب ۹. ۷ درصد و ۱. ۵ درصد بوده است. کشورهای آسیایی حوزه اقیانوس آرام نیز در این بازار رشدی ۶. ۶ درصدی داشته‌‏اند.