ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

بازار برون‌سپاری عملیات آی تی امسال به ۲۸۸ میلیارد دلار می‌رسد

بازار برون‌سپاری عملیات آی تی امسال به ۲۸۸ میلیارد دلار می‌رسد

همکاران سیستم- شرکت پژوهشی گارتنر پیش‌‏بینی کرده است بازار جهانی برون‏‌سپاری عملیات آی تی امسال به ۲۸۸ میلیارد دلار خواهد رسید.
به گزارش گارتنر، بازار جهانی برون‏‌سپاری عملیات آی تی تا پایان امسال به ۲۸۸ میلیارد دلار خواهد رسید که این رقم ۸. ۲ درصد بیشتر از حجم این عملیات در سال گذشته است. بر اساس این برآورد‌ها، بازار برون‌‏سپاری عملیات آی تی در کشورهای آسیایی حوزه اقیانوس آرام، آمریکای لاتین و چین در سال‏‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ با نرخ ۱۳ درصد به رشد خود ادامه خواهد داد. گارتنر وضعیت بازار برون‏‌سپاری عملیات آی تی را بر حسب دلار آمریکا مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است.
برایان بریتز، معاون پژوهشی شرکت گارتنر در این باره گفته است: علیرغم وجود برخی عوامل مثل شرایط سیاسی، اقتصادی و کاری که تاثیرات فوری و کوتاه‏ مدتی بر بازار دارند، ما همچنان شاهد رشد بازار برون‏‌سپاری عملیات آی تی هستیم. کشورهای آسیایی حوزه اقیانوس آرام و اروپای غربی از جمله مهم‌ترین بازارهایی است که چشم‏‌انداز روشنی در این بازار دارند.
وی همچنین گفته است تمرکز خریداران مشتریان بازار برون‏‌سپاری بر روی هزینه‏‌ها، محدودیت بودجه‏‌های آی تی و شرایط اقتصادی حاضر از جمله مهم‌ترین عواملی است که رشد بازار برون‏‌سپاری عملیات آی تی را تحت تاثیر قرار داده است. رشد فناوری‏‌های پردازش ابری و بویژه عرضه نرم‏‌افزار‌ها در قالب خدمات (SaaS) از جمله دیگر عواملی است که رشد این بازار را تحت تاثیر قرار داده است.
پیش‌‏بینی گارتنر نشان می‌‏دهد برون‏‌سپاری عملیات و خدمات آی تی تقریباً در همه بخش‏‌ها روند رو به رشدی دارد، اما در بخش‏ عملیات مربوط به پایگاه‏‌های داده روند آن رو به کاهش است. پژوهشگران گارتنر معتقدند انتقال این عملیات به زیرساخت‏‌های تحت پردازش ابری (IaaS) علت اصلی این امر است.
برون‌سپاری (outsourcing) بدین معنا است که یک شرکت برخی از فرایند‌ها و عملیات تجاری خود را به صورت قراردادی به یک شرکت دیگر واگذار می‌کند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *