بازار اینترنت اشیا از ۸ تریلیون دلار خواهد گذشت

بازار اینترنت اشیا از ۸ تریلیون دلار خواهد گذشت

همکاران سیستم- دو شرکت سیسکو و DHL پیش‏بینی کرده‏اند بازار اینترنت اشیا تا یک دهه آینده از مرز ۸ تریلیون دلار فراتر خواهد رفت.
به گزارش وب‏سایت cbronline، برآورد دو شرکت سیسکو و DHL حکایت از آن دارد که بازار اینترنت اشیا (IoT) تا سال ۲۰۲۰ از مرز ۸ تریلیون دلار فراتر خواهد رفت و تعداد ابزارها و دستگاه‏‌های متصل به این فناوری نیز از ۱۵ میلیارد له ۵۰ میلیارد افزایش خواهد یافت.
بر اساس این برآوردها، برخی عوامل و نیروهای پیشران در سال‏‌های آینده باعث افزایش درآمدها در این بازار خواهد بود. عواملی همچون راهبردهای معطوف به نوآوری و افزایش درآمد در این بازار بیش از ۲ تریلیون درآمد تولید خواهد کرد. درآمد حاصل از راهبردهای معطوف به استفاده از دارایی‏‌ها نیز درآمدی معادل همین رقم تولید خواهد کرد. همچنین پیش‏‌بینی می‏‌شود افزایش بازدهی نیروی کار نیز ۱.۲ تریلیون دلار درآمد وارد این بازار کند و ارتقای تجربه شهروندی و تجربه مشتری نیز ۷۰۰ میلیارد دلار درآمد تولید کند. تحلیل‏‌گران انتظار دارند استفاده از فناوری اینترنت اشیا در زنجیره تامین منابع و تدارکات نیز درآمدی ۱.۹ تریلیون دلاری به ارمغان آورد.
دو شرکت سیسکو و DHL در حال حاضر با همکاری یکدیگر می‏‌کوشند فرایند تصمیم‌‏گیری درباره عملیات انبارداری را با استفاده از تحلیل آنی داده‌‏های به دست آمده از ابزارهای مجهز به Wi-Fi ارتقا بخشند. یکی از مدیران شرکت سیسکو درباره اهمیت فناوری اینترنت اشیا برای دنیای کسب و کارها گفته است: دیجیتالی شدن و گسترش اینترنت اشیا به شرکت‌ها کمک می‌کند تا الگوهای اقتصادی جدیدی را به دست آورند و سازمان‏‌ها را قادر می‏‌سازد توانمندی رقابتی خود را حفظ کنند و خود را با شتاب تغییراتی که در سطح جهان رخ می‌‏دهد، هماهنگ کنند.