بازار ابزارهای همراه فروش فروشگاهی در آمریکا امسال از ۲ میلیارد دلار خواهد گذشت

بازار ابزارهای همراه فروش فروشگاهی در آمریکا امسال از ۲ میلیارد دلار خواهد گذشت

همکاران سیستم- بازار سخت‏‌افزار‌ها و نرم‏‌افزارهای مرتبط با پایانه‏‌های فروش فروشگاهی همراه (Mobile PoS) در آمریکا امسال از ۲ میلیارد دلار خواهد گذشت.
به گزارش وب‏‌سایت فوربس، برآوردهای شرکت آی اچ اِل گروپ (IHL Group) نشان می‌‏دهد بازار راهکارهای نرم‌‏افزاری و سخت‏‌افزاری پایانه‏‌های فروش فروشگاهی همراه در آمریکا امسال از مرز ۲ میلیارد دلار خواهد گذشت. در این گزارش همچنین آمده است کاربرد ابزارهای همراه در صنایع فروشگاهی یک بازار ۷. ۵ میلیارد دلاری ایجاد کرده است.
بر اساس این گزارش، حدود ۲۸ درصد از فروشگاه‏‌ها و خرده‏‌فروشی‏‌ها در آمریکا در حال برنامه‏‌ریزی برای استفاده از راهکارهای فروش فروشگاهی همراه هستند. با این وجود ۳۳ درصد از آن‌ها برنامه‏‌ای برای استفاده از این فناوری‏‌ها در سه سال آینده ندارند. یافته‏‌های این پژوهش نشان می‌‏دهد تصمیم به استفاده از این راهکار‌ها به نوع و ماهیت فعالیت‏‌های فروشگاهی و حجم تبادلات کسب و کارهای این بخش بستگی دارد.
شرکت آی اچ ال گروپ در گزارش خود ادعا کرده است شرکت اپل از جمله اولین شرکت‏‌هایی بود که از ابزارهای فروش فروشگاه‏‌های همراه در فروشگاه‏‌های خود استفاده کرد و پس از آن صاحبان سایر فروشگاه‏‌ها و خرده‏‌فروشی‏‌ها به استفاده از این ابزار‌ها روی آوردند. بنا بر این یافته‏‌ها، تا سال ۲۰۱۷ حدود ۶. ۳ میلیون تبلت در بخش‌‏های فروشگاهی و خرده‌‏فروشی آمریکا مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
تحلیل‏گران این شرکت معتقدند افزایش استفاده از پایانه‏‌های همراه فروش ‏فروشگاهی به کاهش عرضه ابزارهای فروش فروشگاهی سنتی و غیر همراه خواهد انجامید. پیش‏‌بینی شده است عرضه این ابزار‌ها تا سال ۲۰۱۶ حدود ۱۲ درصد کاهش یابد. در برخی مطالعات و پیش‏‌بینی‏‌ها نیز این رقم ۲۰ درصد برآورد شده است.