اینفوسیس امسال را با درآمد ۲ میلیارد دلاری شروع کرد

اینفوسیس امسال را با درآمد ۲ میلیارد دلاری شروع کرد

همکاران سیستم- شرکت اینفوسیس، بزرگ‌ترین عرضه‏‌کننده خدمات برون‏‌سپاری در هند در سه ماهه اول سال جاری میلادی توانسته است به درآمدی ۲ میلیارد دلار دست یابد.
به گزارش وب‏‌سایت pcworld، شرکت اینفوسیس در سه ماهه اول امسال توانسته درآمدهای کلی خود را با ۸ درصد افزایش به ۲ میلیارد دلار برساند. این شرکت همچنین توانسته است سود خالص خود را با رشدی ۷. ۹ درصدی به ۴۸۷ میلیون دلار برساند. اما این درآمد ۲ میلیارد دلاری انتظار مدیران این شرکت را به طور کامل برآورده نکرده است، چرا که درآمد این فصل در مقایسه با درآمد دوره مشابه سال قبل کمتر بوده است. اس دی شیبولال، مدیر عامل شرکت اینفوسیس نتایج این سه ماهه را ناامیدکننده خوانده است.
بر اساس این گزارش، شرکت اینفوسیس درآمد سال مالی منتهی به ۳۱ مارس خود را نیز ۲. ۸ میلیارد دلار اعلام کرده است که این رقم ۵. ۱۱ درصد بیشتر از درآمد پارسال این شرکت است. سود خالص اینفوسیس نیز در این سال با ۵. ۱ درصد رشد به ۷. ۱ میلیارد دلار رسیده است. مدیران این شرکت انتظار دارند در سال مالی جاری بتوانند به یک رشد درآمدی ۹ درصدی دست یابند.
شرکت اینفوسیس که بزرگ‌ترین عرضه‏‌کننده خدمات برون‌‏سپاری در کشور هند است در سه ماهه اول امسال ۵۰ مشتری و در کل سال مالی گذشته خود ۲۳۸ مشتری جدید یافته است. این شرکت در حال حاضر ۱۶۰ هزار و ۴۰۵ کارمند دارد که ۲۰۰۱ نفر از آن‌ها فقط در سه ماهه اول امسال استخدام شده‏‌اند.
در حال حاضر ایالات متحده آمریکا بزرگ‌ترین بازار برای اینفوسیس است. این شرکت حدود ۶۰ درصد از درآمدهای خود را از این کشور و ۲۵ درصد دیگر را نیز از بازارهای اروپا به دست می‌‏آورد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *