اینتوئیت با نرم افزار حسابداری جدید خود به جنگ شرکت سیج می‌رود

همکاران سیستم- شرکت اینتوئیت که بیشتر به خاطر عرضه نرم افزارهای حسابداری برای کسب و کارهای کوچک شهرت دارد، اخیراً نسخه جدیدی از نرم افزار حسابداری کوئیک بوکز خود وارد بازار کرده است که توانایی رقابت با نرم افزارهای حسابداری شرکت سیج را داراست.
به گزارش وب سایت zdnet، شرکت اینتوئیت اخیراً یک نرم افزار حسابداری شرکتی با عنوان «راهکارهای شرکتی کوئیک بوکز ۱۲» روانه بازار کرده است که همزمان می‌تواند تا یک میلیون آیتم حسابداری – از قبیل آیتم‌های مربوط به مصرف کنندگان، تامین کنندگان و فروشندگان- را پشتیبانی کند. یکی از ویژگی‌های ممتاز این نرم افزار قابلیت چندکاربری آن است. حداکثر ۳۰ کاربر به صورت همزمان می‌توانند از این نرم افزار حسابداری استفاده کنند.
نرم افزار حسابداری کوئیک بوکز شرکت اینتوئیت قابلیت استفاده همزمان در چندین شرکت یا چندین زیرشاخه از یک شرکت را داراست و می‌تواند عملیات حسابداری را براساس واحدهای مختلف پولی انجام دهد. این نرم افزار که به قابلیت‌های آنلاین نیز مجهز شده، از عملیات تلفنی و ایمیلی نیز پشتیبانی می‌کند.
براساس این گزارش، نرم افزار حسابداری شرکت اینتوئیت تحت سیستم عامل ویندوز است و می‌توان آن را بر روی ویندوز ایکس پی و نسخه‌های جدید‌تر این سیستم عامل نصب کرد. کاربران این نرم افزار می‌توانند اطلاعات و داده‌هایی را که از طریق این نرم افزار پردازش می‌کنند، بر روی سروری که از ویندوز و لینوکس پشتیبانی می‌کند، ذخیره کنند.
اینتوئیت نسخه آنلاین این نرم افزار حسابداری را در دسترس کسب وکارهای کاربر قرار داده است، اما نسخه آنلاین این نرم افزار فقط از انتقال اطلاعات مربوط مشتریان و تامین کنندگان پشتیبانی می‌کند و نه از تبادلات مالی.
شرکت اینتوئیت در حالی اقدام به عرضه نرم افزار حسابداری برای کسب و کارهای کوچک کرده است که استیلای این بازار در انحصار راهکار‌ها و نرم افزارهای شرکت سیج است. شرکت سیج نیز در این اواخر راهکارهای حسابداری آنلاینی را برای کسب و کارهای کوچک عرضه کرده بود.