اینتل کابل و سیم را از رایانه‏‌ها حذف می‌‏کند

اینتل کابل و سیم را از رایانه‏‌ها حذف می‌‏کند

همکاران سیستم- شرکت اینتل قصد دارد با توسعه فناوری‏‌های جدید، سیم‏‌ها را به طور کامل از رایانه‌‏های حذف کند.
به گزارش وب‏سایت computerworld، شرکت اینتل در حال حاضر بر روی فناوری‏‌های بی‏‌سیمی کار می‏‌کند که رایانه‌‏ها را از وجود هرگونه کابل و سیم بی‏‌نیاز می‌‏کند. این خبر را کِرک اسکائوگن، یکی از معاونین ارشد ایتنل در سخنرانی خود در کنفرانس کامپیوتکس (Computex) در تایپه اعلام کرده است.
بر اساس این گزارش، شرکت اینتل می‌‏کوشد فناوری‏‌های شارژ، صفحه نمایش، انتقال داده و داک‏ها را از کابل و سیم بی‏‌نیاز کند و همه آنها را بی‏‌سیم کند. اسکائوگن گفته است اینتل امیدوار است اولین رایانه‏‌های مجهز به این فناوری از سال ۲۰۱۶ در دسترس کاربران قرار گیرد. قرار است در این رایانه‌‏ها پردازنده‌‏های جدیدی به نام اسکای‏لیک (Skylake) به کار رود که در واقع نسل بعد از تراشه‏‌های براودویل (Broadwill) به شمار می‌‏رود. این پردازنده‌‏ها امکان تجهیز رایانه‌‏ها به فناوری‌‏های بی‌‏سیم را فراهم می‏‌کند.
بر اساس این گزارش، شرکت اینتل قصد دارد از فناوری جدیدی به نام WiGig برای این منظور استفاده کند که حداقل از آخرین نسخه فناوری WiFi ۸۰۲.۱۱ac سه برابر سریع‏‌تر عمل می‏‌کند. این فناوری به کاربران کمک می‏‌کند از ابزارهایی مثل صفحه‏‌کلید و ماووس بی‏‌سیم با سهولت بیشتری استفاده کنند. این شرکت در حال حاضر مشغول توسعه این فناوری برای استفاده بر روی رایانه‏‌های دسکتاپی، لپ‏ تاپ‏‌ها و صفحه‌‏نمایش‏‌های دارای وضوح تصویر عالی است. شارژ بی‏‌سیم نیز از جمله فناوری‏‌هایی است که اینتل در تلاش است آن را تقویت کند. این شرکت نوع خاصی از این فناوری را توسعه داده است که قادر به انتقال ۲۰ وات نیروی الکتریسیته به صورت بی‏‌سیم است.
شرکت اینتل علاوه بر تلاش برای بی‌‏سیم کردن رایانه‌‏ها می‌‏کوشد آنها را تعاملی‏‌تر کند. اسکائوگن گفته است اینتل رایانه‌‏های مجهز به دوربین‏‌های سه‏‌بعدی را تا پایان سال جاری روانه بازار خواهد کرد. این دوربین‏‌ها همانند چشم انسان عمل می‏‌کنند و قابلیت تهیه تصاویر عمیق را دارا هستند. تصاویر عمیقی که به کمک این دوربین‏‌ها به دست می‏‌آید امکان تشخیص احساسات کاربران و یا حتی عادت‏‌های مطالعه‏‌ای آنها را فراهم می‏‌کند.