اینتل شرکت ایندیسیس را خرید

اینتل شرکت ایندیسیس را خرید

همکاران سیستم- شرکت اینتل یک شرکت نوپای اسپانیایی با نام ایندیسیس (Indisys) را که بر روی فناوری‏‌های تشخیص زبان طبیعی تمرکز کرده است، خریداری کرده است.
به گزارش وب‏‌سایت zdnet، شرکت اینتل در ماه می‌سال جاری شرکت نوپای ایندیسیس را خریداری کرده است. شرکت اینتل این خبر را تأیید کرده و گفته است بخش زیادی از کارکنان ایندیسیس به اینتل پیوسته‏‌اند، اما به صورت رسمی اعلام نکرده است چه مبلغی را برای این معامله پرداخته است. برخی منابع خبری احتمال داده‌‏اند خرید ایندیسیس برای اینتل بیش از ۲۶ میلیون دلار هزینه برداشته باشد.
شرکت ایندیسیس در حال حاضر بر روی فناوری‏‌هایی تمرکز کرده است که قابلیت درک زبان طبیعی انسان‏‌ها را دارا هستند. این شرکت قصد دارد راهکارهای درک زبان طبیعی و مدیریت گفت‏‌وگو را بیش از هر چیز با ابزار‌ها و پلت‏فرم‏‌های همراه سازگار کند. ایندیسیس بویژه قصد دارد با تمرکز بر این فناوری‏‌ها و طراحی نرم‏‌افزارهای موسوم به دستیار مجازی هوشمند، استفاده از راهکارهای خدمات فروش و خدمات مشتری را سهولت بخشد.
معامله‏‌ها و خریدهایی از این دست نشان می‌‏دهد بازار ابزارهای همراه برای شرکت اینتل از اولویت ویژه‌‏ای برخوردار است. شرکت اینتل در حوزه معماری پایگاه‌‏های داده نیز سرمایه‏‌گذاری‏‌های زیادی انجام داده است که در کنفرانس سالانه توسعه نرم‏‌افزاری خود که هفته گذشته در سان فرانسیسکوی آمریکا برگزار شده بود، به آن‌ها اشاره کرده بود.
شرکت اینتل پیش از این از طریق شاخه سرمایه‌‏گذاری خود با شرکت ایندیسیس در ارتباط بود. ایندیسیس سال گذشته در تلاش‌هایش برای جذب سرمایه موفق شده بود ۵ میلیون دلار سرمایه گردآوری کند که بخش زیادی از آن را از طریق شرکت اینتل تامین کرده بود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *