اینتل برای کسب و کارهای کوچک و متوسط دیسک حافظه SSD می‌‏سازد

اینتل برای کسب و کارهای کوچک و متوسط دیسک حافظه SSD می‌‏سازد

همکاران سیستم- شرکت اینتل قصد دارد حافظه‏‌های SSD جدیدی استفاده در میان برای کسب و کارهای کوچک و متوسط بسازد.
به گزارش وب‏‌سایت itworld، شرکت اینتل تصمیم گرفته است خط تولید جدیدی از دیسک‏‌های حافظه حالت جامد یا SSD را برای کسب و کارهای کوچک و متوسط راه‌‏اندازی کند. اینتل قصد دارد در نشست توسعه‏‌دهندگان نرم‌‏افزاری خود که در هفته جاری برگزار می‌‏شود، از این دیسک‏‌ها رونمایی کند. بنا بر اعلام اینتل، این دیسک‏‌های حافظه به ویژگی‏‌ها و قابلیت‏‌هایی مجهز شده‌‏اند که کسب و کارهای کاربر به کمک آن‌ها می‌‏توانند امنیت داده‏‌ها و اطلاعات خود را افزایش دهند و فرایندهای مدیریت از راه دور را با سهولت بیشتری انجام دهند.
بر اساس این گزارش، اینتل قصد دارد برای این مقصود دو نوع دیسک حافظه SSD تولید کند؛ یکی برای استفاده در پایگاه‏‌های داده و دیگری برای استفاده شخصی کارکنان کسب و کار‌ها. این شرکت همچنین اعلام کرده است اولین محموله این دیسک‏‌ها که روانه بازار خواهد شد، سری پرو ۱۵۰۰ (Pro ۱۵۰۰) نام دارد که ظرفیتی حداکثر تا ۴۸۰ گیگابایت دارد. این دیسک‏‌ها با هدف استفاده آسان، صرفه‌‏جویی در وقت کارکنان و کاهش هزینه کسب و کار‌ها ساخته شده است. قابلیت‏‌های امنیتی این دیسک‏‌ها نیز شرکت‏‌ها را در مقابله با سرقت اطلاعات یاری می‌‏کند. پرو ۱۵۰۰ برای استفاده در اولترابوک‏‌ها و تبلت‏‌ها ساخته می‌‏شود.
این دیسک‏‌ها قرار است از نظر اندازه نیز در دو نوع M. ۲ و ۲. ۵ اینچی ساخته می‌‏شود که اولی در ظرفیت‌‏های ۸۰ گیگابایتی و ۳۶۰ گیگابایتی و دومی در اندازه ۴۸۰ گیگابایتی در دسترس خواهد بود.
گفتنی است حافظه‏‌های SSD نوع جدیدی از دیسک‏‌های حافظه است که نسبت به هارد دیسک‌‏های معمولی مزایای زیادی دارد. افزایش سرعت پردازش اطلاعات، مقاومت در برابر میدان مغناطیسی، صرفه جویی در مصرف انرژی، تولید گرمای کمتر و غیره از جمله این مزایا است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *