اینتل اولترابوک‌های خود را در سی طرح متفاوت عرضه خواهد کرد

اینتل اولترابوک‌های خود را در سی طرح متفاوت عرضه خواهد کرد

 همکاران سیستم- اینتل پیش بینی کرده است که لپ تاپ جدید این شرکت که از نسل اولترابوک‌ها است، بتواند تا پایان سال 2012 حدود 40 درصد از سهام بازار مصرفی این محصولات را به تصاحب خود درآورد. قرار است اولترابوکهای جدید اینتل برای اولین بار در نمایشگاه  آتی CES و در 30 طرح متفاوت عرضه شود.

این شرکت اعلام کرده است اولترابوک های جدید خود را در سه مرحله عرضه خواهد کرد. اینتل در مرحله اول بیشتر بر ویژگی های ظاهری محصول تمرکز کرده است. اولترابوکهایی که اینتل هم اکنون وارد بازار کرده است دارای قطر کم و عمر باتری زیادی است. قرار است این شرکت در مرحله دوم عرضه اولترابوک بر ویژگی های دیگری مثل صفحه لمسی، امنیت بالاتر و قدرت کاربری بیشتر تمرکز کند. اینتل قصد دارد در مرحله سوم نیز فناوری های جدیدی به این محصول اضافه کند.

وزن سبک و قابل حمل اولترابوک نیز باعث شده است اینتل نسبت به استقبال کاربران زن از آن ابراز خوش بینی کند.

اولترابوک به نسل جدید لب تابها گفته می شود که همه قابلیت‌های لپ تاپ‌های فعلی را داراست، اما از لحاظ ظاهری ظریف تر و سبک تر است. برای اینکه یک لب تاپ اولترابوک نامیده شود باید دارای پردازشگرهای سه تا هفت هسته ای باشد، قطر آن از 21 میلی متر تجاوز نکند، عمر باتری آن بیش از 10 ساعت باشد و وزن سبک و سرعت بوت بالایی داشته باشد.

هم اکنون ایسر، توشیبا و ایسوس از معدود شرکتهایی هستند که وارد بازار ساخت اولترابوک شده اند. قیمت این محصول در بازارهای جهانی به طور متوسط 1000 دلار است.

ITP

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *