اینترنت ۱۰۰ برابر کارآمدتر می‌شود

اینترنت ۱۰۰ برابر کارآمدتر می‌شود

همکاران سیستم- کارشناسان بر این باورند که پهنای باند مربوط به شبکه و حافظه‌های ذخیره‌ساز اطلاعات در ۸۰ درصد موارد قابل تعویض است. اگرچه گوشی‌های هوشمند حافظه‌های داخلی فراوان دارند، ولی تنها می‌توانند از ۲۰ درصد پهنای باند موجود استفاده کنند. اگر پهنای باند سرعت بالایی داشت و رایگان بود، دستگاه‌های موبایلی می‌توانستند تنها از ۲۰ درصد آنها بهره ببرند. ولی باید توجه داشت که کدام محتوا می‌تواند برای پهنای باند شبکه یا حافظه‌های اطلاعاتی به عنوان یک روش جایگزین مورد استفاده قرار گیرد؟ دانشگاه MIT، دانشگاه استانفورد و شرکت Adobe به تازگی در مقاله مشترک خود به این سوال پاسخ داده‌اند.
به گزارش وبسایت Zdnet،به گفته آنها بخش اعظم این قضیه به میزان بهره‌وری از فضای پردازش ابری مربوط می‌شود و البته در بیشتر مواقع بدون هرگونه هزینه برای شبکه به انجام می‌رسد. برای شفاف‌سازی هرچه بیشتر، ۶ ثانیه پردازش با دوربین ۱۶ مگاپیکسلی حدود ۲۰ ژول انرژی مصرف می‌کند. این در حالی است که انجام فعالیت‌های مختلف روی سرورهای پردازش ابری ۱۴ ثانیه طول می‌کشد و ۵۴ ژول انرژی برای آن مصرف می‌شود.
کارشناسان با کاهش میزان اجرای داده‌‌های شبکه از طریق کیفیت پایین عکس‌ها و دستورالعمل نوآورانه جدید نشان دادند تنها یک درصد استفاده از اطلاعات دریافتی قابل اعتماد را مورد استفاده قرار می‌دهند.
کارشناسان دانشگاه MIT، دانشگاه استانفورد و شرکت Adobe اعلام کردند که با رفع مشکل مذکور می‌توانند اینترنت را ۱۰۰ برابر کارآمدتر کنند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *