ایسر مجموعه جدیدی از لپ تاپ‌های فوق باریک را روانه بازار می‌کند

همکاران سیستم- شرکت ایسر اعلام کره است بزودی مجموعه جدیدی از لپ تاپ‌های فوق باریک خود را وارد بازار خواهد کرد. این لپ تاپ‌ها که در دسته اولترابوک‌ها قرار می‌گیرند به ترتیب ‌ام ۵، اس ۵ و اس ۳ نام دارند و قرار است ابتدا وارد بازارهای آمریکا شوند.
به گزارش وب سایت eweek، ایسر ادعا کرده است اولترابوک‌های اس ۳ و اس ۵ این مجموعه باریک‌ترین لپ تاپ‌های موجود در جهان هستند. این دو لپ تاپ دارای یک صفحه نمایش ۱۳.۳ اینچی هستند و بنا بر وعده شرکت سازنده از بیشتر از ۸ ساعت دوام باتری برخوردار خواهند بود. این دو لپ تاپ به پردازنده‌های نسل سوم شرکت اینتل تجهیز شده‌اند.
لپ تاپ‌های اس ۵ دارای ۰.۴۴ اینچ ضخامت هستند و به پردازنده‌های هفته هسته‌ای نسل سوم اینتل مجهز شده‌اند. شرکت ایسر بر روی این لپ تاپ‌ها که ۱۴۰۰ دلار قمیت دارد، راهکارهای ویژه پردازش ابری را نیز نصب کرده است. کاربران به کمک این راهکار‌ها می‌توانند از طریق گوشی‌ها یا رایانه‌های لوحی اندرویدی به محتویات لپ تاپ اس ۵ خود دسترسی داشته باشند.
سری اس ۳ نیز از نظر پردازنده همانند اس ۵ است ولی به خاطر برخی تفاوت‌های دیگر، قیمت پایین تری دارد. ایسر لپ تاپ‌های سری اس ۳ را به قیمت ۶۴۸ دلار عرضه خواهد کرد.
شرکت ایسر لپ تاپ های‌ ام ۵ خود را نیز در سه اندازه عرضه کرده است و هر سه نوع دارای یک درایو نوری و یک هارد درایو هستند. این لپ تاپ‌ها دارای دو نوع ۱۴ اینچی هستند. نوع اول دارای پردازنده‌های سه هسته‌ای نسل دوم اینتل است و به قیمت ۶۸۰ دلار عرضه خواهد شد. نوع دوم به پردازنده‌های پنج هسته‌ای نسل سوم اینتل مجهز شده است و ۷۸۰ دلار قیمت دارد. نوع سوم این لپ تاپ‌ها دارای صفحه نمایش ۱۵.۶ اینچی است و در ساخت آن از پردازنده‌های پنج هسته‌ای نسل سوم اینتل استفاده شده است. دو پورت یو اس بی‌۳.۰، صفحه کلید مجهز به چراغ‌های پس زمینه، کیفیت صدای دالبی، وب کم ۱.۳ مگاپیکسلی و… از جمله مشخصات لپ تاپ‌های فوق باریک ‌ام ۵ ایسر هستند.
ایسر اعلام کرده لپ تاپ‌های اس ۵ و ‌ام ۵ خود را تا پایان ماه ژوئن وارد بازار خواهد کرد.