ایجاد ۲. ۵ میلیون فرصت شغلی جدید در اروپا به کمک ابزارهای پردازش ابری

ایجاد ۲. ۵ میلیون فرصت شغلی جدید در اروپا به کمک ابزارهای پردازش ابری

همکاران سیستم- چشم‌انداز طرح «استراتژی سیستم‌های پردازش ابری اروپا» به گونه‌ای تعریف شده است که بر اساس آن تا سال ۲۰۲۰ میلادی ۲. ۵ میلیون فرصت شغلی جدید ایجاد می‌شود، درآمد سالانه این بخش ۱۶۰ میلیارد دلار افزایش می‌یابد و در هر سال یک درصد بر میزان تولید ناخالص ملی در منطقه اروپا افزوده می‌شود.
به گزارش وب‌سایت computerweekly، این طرح به‌گونه‌ای ساماندهی شده است که بر اساس آن میزان استفاده از ابزارهای پردازش ابری تا سال ۲۰۲۰ در اقتصاد اروپا افزایش می‌یابد و این فرآیند با سرعت بیشتر به‌جلو حرکت می‌کند.
این استراتژی که بر اساس مشورت با سهامداران و تحلیلگران صنعت فناوری صورت گرفته است، دستورالعمل دیجیتالی اتحادیه اروپا را مشخص کرده است.
 «استراتژی سیستم‌های پردازش ابری اروپا» بر مبنای سه اصل ایجاد شرایط لازم برای قراردادهای ایمن و عادلانه، حرکت روبه‌جلو در انبوه استانداردهای موجود و ایجاد بستر همکاری‌های ابری اروپا (ECP) بنا شده است.
در قسمت «شرایط لازم برای قراردادهای ایمن و عادلانه» کمیسیون اروپا پیش‌نویس طرحی را برای «قانون متدوال فروش اروپا» تدوین کرده است که قوانین مختلف برای فروش محصولات در منطقه اروپا را مورد بررسی قرار می‌دهد و احزاب و گروه‌های مختلف را به یک قانون واحد مجهز می‌کند.
در بخش حرکت‌های روبه‌جلو بین انبوه استانداردهای موجود گفته شده است که استانداردهای متداول فنی به توسعه و ترقی نیاز دارند تا قابلیت‌های استفاده از آن‌ها افزایش یابد. برای بخش ایجاد بستر همکاری‌های ابری اروپا نیز سعی می‌شود تا بخش خدمات کارشناسی و عمومی به صورت یکپارچه تبیین شوند و خدمات پردازش ابری به صورت کارآمد‌تر برای آن‌ها عرضه شود.