اچ ‏پی معماری جدیدی برای پردازش داده‌‏ها عرضه کرد

اچ ‏پی معماری جدیدی برای پردازش داده‌‏ها عرضه کرد

همکاران سیستم- شرکت اچ ‏پی از عرضه معماری پردازشی جدیدی به نام «ماشین» (The Machine) خبر داده است که کار پردازش داده‌‏ها را با هوشمندی بیشتر و مصرف انرژی کمتر انجام می‏‌دهد.
به گزارش وب‏سایت toptechnews، اچ‏ پی ادعا کرده است معماری جدید این شرکت قادر است داده‌‏ها را با هوشمندی و مصرف انرژی و فضای کمتر پردازش کند. «ماشین» محصول تلاش‌‏های شعبه تحقیق و توسعه اچ ‏پی است که به مدت دو سال به طول انجامیده است. این شرکت موفق شده است نوع جدیدی از حافظه رایانه‌‏ای با نام memristors و یک سیستم انتقال داده که در آن از فوتونیک‏‌های سیلکون استفاده شده است، ابداع کند. اچ‏ پی حافظه ممریستورز را جایگزین فناوری رام (RAM) کرده است. در فناوری فوتونیک‏‌های سیلکون نیز داده‏ها به جای اینکه با سیم‏های مسی منتقل شوند، با اشعه لیزر منتقل می‏شوند.
بنا بر اعلام اچ‏ پی، کانال‌‏های لیزری به کار رفته در این فناوری ضخامتی به اندازه یک چهارم تار موی انسان دارند و قادرند ۱۶۰ پتابایت داده را در عرض ۲۵۰ نانوثانیه منتقل کنند و در مقابل مصرف انرژی را تا ۸۰ برابر کاهش دهند.
بر اساس این گزارش، حافظه‌‏های ممریستورز اچ ‏پی تا قبل از سال ۲۰۱۵ وارد بازار نخواهد شد و زمان عرضه رایانه‌‏های مجهز به این فناوری نیز حداقل از سال ۲۰۱۸ به بعد خواهد بود. به نظر می‏‌رسد فناوری «ماشین» اچ ‏پی بیش از هر چیز برای فناوری «اینترنت برای همه چیز» مناسب خواهد بود. حجم داده‌‏های تولید شده توسط این فناوری آنقدر زیاد خواهد بود که رایانه‏‌های کنونی قادر به مدیریت و پردازش آنها نخواهند بود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *