اچ پی وجود رخنه امنیتی در یکی از سیستم‏های ذخیره سازی خود را تایید کرد

اچ پی وجود رخنه امنیتی در یکی از سیستم‏های ذخیره سازی خود را تایید کرد

همکاران سیستم- مقامات اچ پی تأیید کرده‏اند که یکی از سیستم‏های ذخیره‏سازی این شرکت که مورد استفاده کسب و کارهای تجاری است، دارای رخنه امنیتی است.

به گزارش وب‏سایت zdnet، مقامات اچ پی تایید کرده‏اند که سیستم ذخیره‏سازی استور وان (StoreOne) دارای یک رخنه امنیتی جدی است که هکرها با سوءاستفاده از آن می‏توانند به حجم وسیعی از داده‏های شرکتی دست یابند. استور وان یکی از سیستم‏های ذخیره‏سازی اچ پی است که کسب و کارها و شرکت‏هایی که با حجم وسیعی از داده‏ها سروکار دارند، از آن استفاده می‏کنند. این سیستم یکی از گران‏قیمت‏ترین سیستم‏های ذخیره‏سازی اچ پی است که خرید آن برای شرکت‏های مشتری ده‏ها هزار دلار هزینه برمی‏دارد.

شرکت اچ پی اعلام کرده است تلاش می‏کند هرچه سریعتر برای رفع این رخنه یک وصله امنیتی را عرضه کند. اچ پی گفته است این وصله امنیتی را تا هفتم ماه ژوئیه عرضه خواهد کرد. این رخنه امنیتی برای اولین بار توسط چند پژوهشگر امنیتی مستقل کشف شده بود.

بر اساس این گزارش، رخنه امنیتی یاد شده در واقع یک حساب کاربری ویژه متصدیان آی تی است که به صورت مخفیانه در این سیستم‏ها وجود دارد. هکرها به کمک این حساب کاربری می‏توانند به حجم وسیعی از داده‏های شرکتی دست یابند. وجود این حساب کاربری مخفی این ظن را نیز تقویت کرده است که ممکن است اچ پی به اطلاعات و داده‏های مشتریان خود دسترسی داشته باشد.