اچ پی همچنان به خرید شرکت‌‏های دیگر ادامه می‌دهد

اچ پی همچنان به خرید شرکت‌‏های دیگر ادامه می‌دهد

همکاران سیستم- مگ ویتمن، مدیر عامل اچ پی در یک مصاحبه تلویزیونی گفته است این شرکت به سیاست خود در زمینه خرید شرکت‏‌های دیگر ادامه خواهد داد.
به گزارش وب‌‏سایت eweek، مدیر عامل اچ پی در مصاحبه با تلویزیون سی ان بی‌ سی (CNBC) گفته است این شرکت همچنان به خرید شرکت‏‌های دیگر ادامه خواهد داد تا بتواند سبد محصولات خود را توسعه دهد. وی تاکید کرده است که اچ پی از معامله‏‌های بزرگ و خرید شرکت‏‌های گران‏‌قیمت صرف نظر خواهد کرد و بیشتر بر روی شرکت‏‌های کوچک‏تری تمرکز خواهد کرد که قیمت آن‌ها از ۵. ۱ میلیارد دلار فرا‌تر نمی‌‏رود.
این شرکت در سال ۲۰۱۱ یک شرکت نرم‏‌افزاری به نام اتونومی را به قیمت ۳. ۱۱ میلیارد دلار خریده بود، اما مدتی بعد سهامداران اچ پی با طرح شکایتی مدعی شدند آمار و ارقام درآمدی اتونومی دستکاری شده است و این شرکت ۸. ۸ میلیارد دلار در قیمت خود مبالغه کرده است. پس از آن ماجرا انتقاد‌ها از سیاست‏‌های خرید اچ پی افزایش یافت.
اچ پی در سال ۲۰۰۸ نیز یک شرکت عرضه‌‏کننده خدمات را به به قیمت ۹. ۱۳ میلیارد دلار خریده بود و بعداً معلوم شد قیمت آن ۸ میلیارد دلار کمتر از این رقم بوده است. حالا مدیر عامل اچ پی گفته است این شرکت از اشتباهات گذشته درس گرفته است و در تصمیمات خود بیشتر دقت می‌‏کند.
وی به صراحت گفته است که خریدهای گذشته این شرکت حاصل چندانی نداشته است، اما ما سعی می‌‏کنیم خریدهای بعدی‏مان را با تامل و تدبیر بیشتری انجام دهیم و مطمئن شویم که این خرید‌ها اقدامی کاملاً راهبردی است. وی افزوده است سیاست جدید اچ پی این است که پول زیادی برای خرید شرکت‏‌ها نپردازد.
این مصاحبه یک روز پس از انتشار گزارش درآمدی اچ پی در دوره سه ماهه اخیر انجام شده است. این گزارش نشان می‌‏دهد درآمدهای اچ پی از ۷. ۲۹ میلیارد دلار در دوره مشابه سال گذشته به ۲. ۲۷ میلیارد دلار در سال جاری کاهش یافته است. درآمدهای اچ پی به‌ویژه در بخش راهکارهای کسب و کار با کاهش زیادی همراه بوده است. کاهش این درآمد‌ها به حدی برای اچ پی ناامیدکننده بود که به برکناری مدیر بخش راهکارهای کسب و کار این شرکت انجامید.