اچ پی مهارت‌های زنان در زمینه امنیت آی تی را ارتقا می‌‏دهد

اچ پی مهارت‌های زنان در زمینه امنیت آی تی را ارتقا می‌‏دهد

همکاران سیستم- شرکت اچ‏ پی قصد دارد با اعطای یک بورس آموزشی به زنان کمک کند مهارت‌های خود در زمینه امنیت سایبر را ارتقا دهند.
به گزارش وب‏ سایت zdnet، شرکت اچ پی بورس قصد دارد با اعطای یک بورس آموزشی به زنان به آن‌ها کمک کند مهارت‌های خود در حوزه‌های نظری و عملی امنیت سایبر را ارتقا دهند. این اقدام اچ پی از آن جهت مهم است که مطالعه شرکت پژوهشی پوتنام نشان داده است زنان فقط ۲۰ درصد از نیروی کار شاغل در بخش امنیت آی تی را تشکیل می‌‏دهند.
بر اساس این گزارش، شرکت اچ پی این بورس را با همکاری کمیته مدافع جایگاه زنان در پژوهش‌های رایانه ‏ای که زیرمجموعه انجمن پژوهش‌های رایانه ‏ای (CRA) است و نیز انجمن امنیت رایانه ‏ای کاربردی (ACSA) به زنان اعطا می‌‏کنند تا بتوانند دوره امنیت اطلاعات (SWSIS) را بگذرانند. بنیاد SWSIS نیز به موسسات دانشگاهی در سراسر جهان که دوره‌هایی با محتوای امنیت آی تی برگزار کنند، ۲۵۰ هزار دلار کمک خواهد کرد.
این بورس آموزشی در یک دوره چهارساله به انجمن امنیت رایانه ‏ای کاربردی اعطا خواهد شد و دانشجویان زنی که مستحق دریافت آن شوند، سالانه ۱۰ هزار دلار کمک‏ هزینه دریافت خواهند کرد. سقف این کمک‏ هزینه برای هر دانشجو ۲۰ هزار دلار است که برای یک دوره دو ساله پرداخت خواهد شد. زنانی که موفق به دریافت این بورس شوند همچنین خواهند توانست یک دوره کارآموزی در اچ پی را تجربه کنند. اچ پی اعلام کرده است برای اعطای این بورس با دانشگاه‌های کالیفرنیا، برکلی، میشیگان و کارولینای شمالی همکاری خواهد کرد.
به نظر می‌‏رسد شرکت اچ پی نگران خلاءهای مهارتی است که پژوهشگران پیش ‏بینی می‌‏کنند صنعت آی تی بزودی با آن دست به گریبان خواهد شد. شرکت پژوهشی پوتنام پیش بینی کرده است در سال ۲۰۱۴ حدود ۴۰ درصد از مشاغل موجود در بخش امنیت آی تی بلاتصدی خواهد ماند. یافته‌های این شرکت همچنین نشان می‌‏دهد سهم زنان از نیروی کار شاغل در این حوزه فقط ۲۰ درصد است.