اچ پی رایانه لوحی جدیدی برای کسب و کارهای تجاری معرفی کرد

اچ پی رایانه لوحی جدیدی برای کسب و کارهای تجاری معرفی کرد

همکاران سیستم- شرکت اچ پی تصاویری از رایانه لوحی الیت پد ۹۰۰ خود منتشر کرده و آن را نمونه‌ای از رایانه‌های لوحی تحت ویندوز ۸ دانسته که قرار است مورد استفاده کارکنان کسب و کارهای مختلف قرار گیرند.
به گزارش وب سایت mashable، شرکت اچ پی از یکی از رایانه‌های لوحی جدید خود رونمایی کرده است که ویژه استفاده در کسب و کارهای تجاری ساخته شده است. این رایانه لوحی مجهز به پردازنده‌های شرکت اینتل است و اچ پی برای ارتقای سطح امنیت آن راهکار‌ها و نرم افزارهای ویژه‌ای بر روی آن نصب کرده است.
براساس این گزارش، رایانه لوحی الیت پد (ElitePad) اچ پی دارای جدید‌ترین پردازنده‌های اتمی شرکت اینتل است که کلاور تریل (clover Trail) نامیده می‌شود. این پردازنده‌ها به کاربران اجازه می‌دهد از نرم افزارهای کاربردی سازگار با ویندوزهای اکس پی و ۸ بر روی ابزار تحت ویندوز ۸ نیز استفاده کنند. این رایانه لوحی از شکل باریک و شیکی برخوردار است و ضخامت آن از ۰.۳۴ اینج فرا‌تر نمی‌رود. حافظه آن نیز تا ۶۴ گیگابایت قابل ارتقا است.
یکی دیگر از ویژگی‌های البت پد اچ پی این است که قابلیت اتصال به ابزار‌ها و شبکه‌های مختلفی همچون ان اف سی، بلوتوث ۴، شبکه‌های Wi-Fi و ۳G را نیز داراست. اچ پی پورت‌های یو اس بی‌ویژه‌ای را نیز برای این رایانه لوحی تعریف کرده است.
رایانه لوحی الیت پد دارای یک صفحه نمایش ال سی دی ۱۰.۱ اینچی با وضوح ۱۲۸۰ در ۸۰۰ است. از آنجا که اچ پی این رایانه لوحی را برای استفاده در کسب و کارهای تجاری عرضه کرده، نیازی ندیده که فناوری صفحه نمایش‌های تمام اچ دی (Full HD) را بدان بیفزاید. این رایانه لوحی دارای دو دوربین جلویی و عقبی نیز هست. دوربین عقبی آن با کیفیت ۸ مگاپیکسل عسکبرداری می‌کند. دوربین جلویی بیشتر برای فیلم برداری و استفاده در کنفرانس‌های ویدئویی طراحی شده که با کیفیت ۱۰۸۰ پیکسل فیملبرداری می‌کند.
الیت پد اچ پی نیز همانند دیگر محصولات رایانه‌ای این شرکت که برای استفاده در کسب و کارهای مختلف ساخته شده، دارای ابزار مدیریتی و نرم افزارهای امنیتی خاصی است که کاربران به کمک آن‌ها می‌توانند امنیت داده‌ها و فایل‌های خود را افزایش دهند.