اچ پی جای پای خود در بازار فناوری‏‌های واقعیت افزوده را محکم می‌‏کند

اچ پی جای پای خود در بازار فناوری‏‌های واقعیت افزوده را محکم می‌‏کند

همکاران سیستم- شرکت اچ پی چندی است خدماتی در زمینه فناوری واقعیت افزوده برای کاربران ابزارهای همراه ارائه می‌‏کند که با موفقیت‏‌هایی همراه بوده است.
به گزارش وب‏‌سایت pcworld، شرکت اچ پی چندی پیش پلت‏فرمی به نام اوراسما (Aurasma) عرضه کرد که کاربران ابزارهای همراه از طریق آن می‌‏توانند از فناوری واقعیت افزوده استفاده کنند. آنیه وینبرگر، یکی از مدیران بخش پلت‏فرم اوراسما در این زمینه گفته است: ما بویژه در شش ماه اخیر شاهد رونق گرفتن بازار فناوری‏‌های واقعیت افزوده هستیم. پلت‏فرم اوراسمای اچ پی در حال حاضر ۴۰ هزار مشتری دارد که این رقم بیش از دو برابر تعداد مشتریان این پلت‏فرم در شش ماه گذشته است.
بر اساس این گزارش، خدمات اوراسما از طریق یک اپ رایگان عرضه می‌‏شود که تاکنون بیش از ۶ میلیون نفر در سراسر جهان آن را دانلود کرده‌‏اند. این اپ هم برای دستگاه‏‌های اندرویدی قابل دستیابی است و هم برای دستگاه‌‏های تحت آی او اس. شرکت اچ پی اخیراً این پلت‏فرم را به روز کرده است و قابلیت‏‌های جدیدی مثل کیت توسعه نرم‏‌افزاری (SDK)، درگاه جدیدی برای توسعه‏‌دهندگان نرم‏‌افزاری و غیره بدان افزوده است.
پلت‏فرم اوراسما در اصل چهار سال پیش توسط شرکت اتونومی (Autonomy) ایجاد شد، اما مدتی بعد این شرکت از سوی اچ پی خریداری شد.
اوراسما قادر است تصاویر و عکس‏‌هایی را که کاربران از محیط اطراف خود گرفته‌‏اند تفسیر کند و اطلاعات بیشتری درباره آن‌ها به دست دهد. ظاهراً موسسات آموزشی جزء اولین کاربران پلت‏فرم واقعیت افزوده اچ پی بوده‌‏اند، چرا که آن‌ها می‌‏توانستند از این فناوری در کلاس درس به عنوان شیوه‏ای برای ارائه اطلاعات تکمیلی در کنار مطالب درسی استفاده کنند. ناشران نیز از دیگر گروه‌‏های مشتری اوراسما هستند. آن‌ها به کمک این پلت‏فرم می‌‏توانند تبلیغات بیشتری را بر روی درگاه‏‌های آنلاین به نمایش درآورند. در این اواخر نیز صنعت فیلم‌‏سازی به استفاده از این خدمات روی آورده است. دست‏‌اندرکاران این صنعت به کمک اوراسما راحت‏‌تر می‌‏توانند تریلر فیلم‌‏های خود را برای کاربران نمایش دهند و یا امکان خرید بلیط سینما را برای آن‌ها فراهم کنند. کاربران برای این کار فقط کافی است اپ اوراسما را بر روی گوشی خود نصب کنند و سپس گوشی خود را در مقابل پوستر یک فیلم قرار دهند و اطلاعات تکمیلی درباره آن فیلم را از طریق اوراسما دریافت کنند.