اچ پی برای کسب و کار‌ها رایانه لوحی تحت ویندوز ۸ می‌سازد

اچ پی برای کسب و کار‌ها رایانه لوحی تحت ویندوز ۸ می‌سازد

همکاران سیستم- شرکت اچ پی در حال ساخت یک رایانه لوحی تحت ویندوز ۸ است که گفته می‌شود با هدف استفاده در کسب و کار‌ها و مشاغل تجاری تولید می‌شود. این رایانه لوحی Slate 8  نام دارد.
به گزارش وب سایت zdnet در روزهای اخیر تصاویری از این رایانه لوحی در فضای وب منتشر شده است که نشان می‌دهد این رایانه لوحی ظاهری بسیار نازک دارد و ممکن است توجه بسیاری از کاربران در کسب و کارهای تجاری را به خود جلب کند. البته سخنگوی شرکت اچ پی صحت این تصاویر را تایید یا تکذیب نکرده و از اظهار نظر درباره این رایانه لوحی خودداری کرده است.

بر اساس این گزارش رایانه لوحی Slate 8 دارای یک صفحه نمایش 10.1 اینچی است و قرار است با نسخه حرفه‌ای سیستم عامل ویندوز ۸ مایکروسافت کار کند. این رایانه لوحی از ۸ تا ۱۰ ساعت عمر باتری برخوردار است، حدود ۶۸۰ گرم وزن دارد و ضخامت آن نیز 9.2 میلی متر است.

در ساخت این رایانه لوحی از پردازنده‌های اتمی Clover Trial استفاده شده که ساخت شرکت اینتل است. اینتل چندی پیش اعلام کرده بود که این پردازنده‌ها را برای رایانه‌های تحت ویندوز ۸ وارد بازار خواهد کرد. از دیگر قابلیت‌های این رایانه لوحی می‌توان به استفاده از قلم‌های تایپ استیلوس و قابلیت مولتی تاچ در آن اشاره کرد.

مِگ وایتمن، مدیر عامل شرکت اچ پی چندی پیش گفته بود این رایانه لوحی تا قبل از پایان سال ۲۰۱۲ روانه بازار خواهد شد. شرکت اچ پی در اوخر سال گذشته میلادی نیز یک رایانه لوحی را برای استفاده در کسب و کار‌ها و مشاغل تجاری روانه بازار کرده بود که Slate 2 Windows نام داشت. احتمال می‌رود رایانه لوحی در دست ساخت اچ پی نیز نسل بعدی Slate 2 باشد.