اچ تی سی در حال طراحی یک جستجوگر صوتی است

همکاران سیستم- برخی از منابع آنلاین گزارش کرده‌اند که شرکت اچ تی سی در حال طراحی یک جستجوگر صوتی برای گوشی‌های هوشمند خود است که می‌تواند با جستجوگر صوتی سیری اپل رقابت کند.
به گزارش وب سایت technobloom ، اخیراً تصویری بر روی صفحه فیس بوک اچ تی سی منتشر شده است که طرز کار جستجوگر صوتی این شرکت را نشان می‌دهد. در این عکس سگی به تصویر کشیده شده است که از کنترل گر صوتی اچ تی سی سوالاتی می‌پرسد و پاسخ خود را به صورت صوتی دریافت می‌کند.
بر اساس این گزارش جستجوگر صوتی اچ تی سی می‌تواند رقیبی برای کنترل گر صوتی اپل باشد که سیری نام گرفته است. اپل اولین شرکتی بود که به عرضه چنین نرم افزاری پرداخت. سازوکار این جستجوگر صوتی بدین شکل است که فرمان‌های صوتی کاربر را تجزیه و تحلیل و آن‌ها را اجرا می‌کند. اپل برای اولین بار این قابلیت را بر روی گوشی آیفون ۴S عرضه کرده بود.
شرکت سامسونگ نیز دارای یک کنترل گر صوتی مشابه است که نام آن را ایریس گذاشته است. ظاهراً شرکت اچ تی سی نیز که با عرضه گوشی چهارهسته‌ای وان ایکس خود به رقابت با گوشی گلکسی اس ۳ برخاسته است، قصد دارد در عرصه کنترل گر‌های صوتی نیز به رقابت با این دو شرکت برخیزد. تصویری که بر روی صفحه فیس بوک اچ تی سی منتشر شده است، گوشی وان ایکس این شرکت را نشان می‌دهد که جستجوگر صوتی این شرکت بر روی آن نصب شده است.