اچ‌تی‌سی در حال ساخت یک رایانه لوحی «منحصر به فرد» و یک سوپرفون است

اچ‌تی‌سی در حال ساخت یک رایانه لوحی «منحصر به فرد» و یک سوپرفون است

همکاران سیستم- در حال حاضر در بازار رایانه‌های لوحی نام اچ تی‌سی چندان مطرح نیست. این شرکت تایوانی یکی دوبار تلاش کرد با عرضه رایانه‌های لوحی فلایر و جت استریم جایگاهی در این بازار به دست آورد اما راه به جایی نبرد. حالا برخی منابع گزارش داده‌اند اچ تی سی در حال ساخت یک رایانه لوحی جدید است.
وب سایت mashable که این خبر را به نقل از PC Advisor گزارش کرده، از زبان یکی از سخنگویان شرکت اچ تی‌سی نوشته است رایانه لوحی جدید اچ تی‌سی دارای قابلیت‌های منحصر به فردی خواهد بود که آن را از رایانه‌های لوحی اپل، آمازون، گوگل و مایکروسافت متمایز خواهد کرد.
هنوز درباره رایانه لوحی جدید اچ تی‌سی که بنا بر گزارش‌ها تحت سیستم اندروید خواهد بود، جزئیات بیشتری منتشر نشده است. هنوز معلوم نیست در بازار پررقابت رایانه‌های لوحی چه چشم اندازی در انتظار اچ تی‌سی است. این شرکت در بازار گوشی‌های هوشمند نیز در این اواخر با مشکلاتی دست و پنچه نرم می‌کند. گزارش‌ها حکایت از آن دارد که درآمد اچ تی‌سی در سه ماهه دوم سال جاری ۱۳ درصد کمتر از آن چیزی بود که پیش بینی می‌شد.
اخیراً برخی از منابع نیز از عدم تمایل مایکروسافت برای همکاری با اچ تی‌سی برای ساخت فناوری‌های همراه تحت ویندوز ۸ خبر داده بودند.
سرویس خبری یاهو نیز گزارش داده است که اچ تی‌سی در حال ساخت یک ابرگوشی یا سوپرفون است. این سوپرفون دارای یک صفحه نمایش اچ دی با وضوح تصویر ۱۰۸۰ پیکسل است و به یک پردازنده گرافیکی آدرنو ۳۲۰ مجهز شده است.
این سوپرفون دی ال ایکس نام گرفته و با سیستم عامل اندروید (نسخه بستنی حصیری) کار می‌کند. این گوشی همچنین دارای یک صفحه نمایش ۵ اینچی و یک قلم ویژه خواهد بود.