اپ استور‌ها در انتظار رشد ۵۰۰ درصدی نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری

همکاران سیستم- پژوهشگران گارتنر می‌گویند تعداد نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) قابل دانلود از اپ استور‌ها تا سال ۲۰۱۴ با حدود ۵۰۰ درصد رشد به ۱۲۰۰ عدد خواهد رسید.
به گزارش وب سایت گارتنر، بازار نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری در دو سال آینده شاهد تغییرات قابل ملاحظه‌ای خواهد بود. پژوهشگران گارتنر پیش‌بینی کرده‌اند که تا سال ۲۰۱۴ تعداد نرم افزارهای همراه یا اپ‌های مدیریت ارتباط با مشتری که بر روی ابزارهای همراه قابل نصب است، به عدد ۱۲۰۰ خواهد رسید. این در حالی است که بنا بر آخرین برآوردهای صورت گرفته در سال ۲۰۱۲ تعداد این نرم افزارهای همراه در فروشگاه‌های مجازی یا اپ استور‌ها بیش از ۲۰۰ عدد بوده است.
گارتنر همچنین پیش‌بینی کرده است تا سال ۲۰۱۶ بیش از ۵۰ درصد از درآمد حاصل از عرضه نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری از طریق فروش نرم افزارهای تحت فناوری‌های پردازش ابری یا SaaS تامین خواهد شد. SaaS به معنای عرضه نرم افزار‌ها در قالب خدمات تحت وب است.
در بخش دیگری از گزارش گارتنر پیش‌بینی شده است که در سال ۲۰۱۳ شرکت سیلزفورس دات کام جایگاه خود به عنوان بزرگ‌ترین فروشنده نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری از نظر درآمد را حفظ خواهد کرد. سال گذشته درآمد این شرکت از فروش این نرم افزار‌ها ۵. ۲ میلیارد دلار برآورد شده بود که در مقایسه با سال قبل از آن ۲۶ درصد رشد داشته است.
اد تامپسون، یکی از معاونین و تحلیلگران گارتنر درباره چشم انداز پیش روی صنعت راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری گفته است: راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری همچنان جزء اولویت‌های مدیران آی تی سازمان‌ها و شرکت‌ها خواهد بود. نظرسنجی این شرکت در بین دو هزار و ۵۳ نفر از مدیران آی تی کسب و کار‌ها در اوایل سال ۲۰۱۳ نشان می‌دهد امسال جذب مشتریان جدید چهارمین اولویت مهم آنهاست.