اپل چند برابر آمازون سودآور است

همکاران سیستم- براساس تازه‌ترین آمار و مستندات منتشر شده، اپل بسیار سودآورتر از آمازون است.

به گزارش شبکه خبری CNBC، شرکت اپل در سال مالی ۲۰۱۷ بالغ بر ۴۸.۳۵ میلیارد دلار سود کسب کرده در حال که درآمد خالص آمازون از ابتدای فعالیتش از زمان تاسیس آن در سال ۱۹۹۵ تا کنون حدود ۹.۶ میلیارد دلار بوده است.

به عبارت دیگر، فقط سود سه ماهه اپل تقریباً معادل درآمد کل آمازون در عمر ۲۳ ساله آن بوده است. شاید به همین دلیل است که وارن بافت (Warren Buffett) به خرید سهام اپل روی آورده است.

وی اخیراً با خرید ۷۵ میلیون سهم دیگر از اپل، به بزرگترین سهامدار این شرکت تبدیل شد و همین موضوع، رشد شگفت‌انگیز قیمت سهام اپل را به دنبال داشت. وی در مصاحبه با شبکه خبری CNBC گفته بود: این شرکت باورنکردنی است. من فکر می‌کنم اپل تقریباً دو برابر دومین کمپانی سودآور آمریکایی که به صورت عمومی به داد و ستد می‌پردازد درآمد دارد.

اکنون اپل با دستیابی به ارزش بازار ۹۴۳.۴ میلیارد دلاری، فاصله ۶ درصدی برای تبدیل شدن به یک شرکت ۱ تریلیون دلاری دارد در حالی که تا پیش از این اتفاق، بسیاری معتقد بودند آمازون قبل از اپل به این موفقیت دست خواهد یافت.

کارشناسان می‌گویند آمازون هنوز در مراحل اولیه رشد قرار دارد. Heath Terry تحلیلگر گلدمن ساکس چندی پیش گفته بود: آمازون در آینده پتانسیل بالایی دارد ولی با این حال در بازار کم‌ارزش است.