اپل و IBM به کمک سالمندان ژاپنی می‏‌روند

اپل و IBM به کمک سالمندان ژاپنی می‏‌روند

همکاران سیستم- شرکت‏‌های اپل و IBM قصد دارند با کمک یکدیگر اپلیکیشن‏‌های همراه مورد نیاز سالمندان ژاپنی را طراحی کنند.به گزارش وب‏سایت toptechnews، تا پنج سال آینده میلیون‏‌ها نفر از سالمندان ژاپنی خواهند توانست از اپلیکیشن‏‌های ویژه‌‏ای بر روی آیپد استفاده کنند که با همکاری شرکت‏‌های اپل و IBM طراحی شده است. این اپلیکیشن‏‌ها قرار است بر اساس نیازهای ویژه سالمندان طراحی شود. در این طرح که با هدف فراهم کردن زمینه استفاده از خدمات پردازشی در میان جمعیت بزرگسالان در حال پیر شدن طراحی می‏‌شود، شرکت ژاپنی Post Group نیز همکاری می‏‌کند. این شرکت در ژاپن خدمات بانکداری، پست و بیمه ارائه می‏‌کند و در حال حاضر خدمات ویژه‌‏ای نیز برای بررسی رفاه سالمندان ژاپنی عرضه می‌‏کند.
انتظار می‌‏رود جمعیت پیر جهان تا میانه قرن حاضر با سرعت بسیار شتابنده‌‏ای رشد کند. ژاپن در حال حاضر شاهد تغییر شتابنده و شگرفی در این زمینه است، بطوری که از هر چهار شهروند این کشور یک نفر بالای ۶۵ سال سن دارد. شرکت‏‌های IBM و اپل قصد دارند در طرحی با نام «برنامه آیپد ژاپنی» اپلیکیشن‏‌هایی برای نصب بر روی آیپد طراحی کنند تا در سال ۲۰۲۰ مورد استفاده حدود ۵ میلیون سالمند ژاپنی قرار گیرد.
شرکت‏‌های اپل و IBM چندی است برای توسعه اپلیکیشن‏‌ها و نرم‌‏افزارهای همراه مورد نیاز کسب و کار با یکدیگر همکاری می‏‌کنند. شرکت اپل حالا از طریق این طرح می‌‏کوشد زمینه استفاده سالمندان ژاپنی از سایر اپلیکیشن‏‌ها و خدمات محتوایی خود مثل iTunes، iCloud و iBook را فراهم کند. پژوهشگران شرکت IBM نیز در حال کار بر روی زبان ژاپنی هستند تا راهکارهای تحلیلی مناسبی بر مبنای آن طراحی کنند.