اپل و IBM اپلیکیشن‌های جدیدی برای کسب و کارها عرضه کردند

اپل و IBM اپلیکیشن‌های جدیدی برای کسب و کارها عرضه کردند

همکاران سیستم- دو شرکت اپل و IBM که مدتی است برای طراحی اپلیکیشن‌های مورد نیاز کسب و کارها با یکدیگر همکاری می‌کنند، ۸ اپلیکیشن جدید در این زمینه عرضه کرده‌اند.به گزارش وب‌سایت zdnet، شرکت‌های اپل و IBM که پیش از این برای طراحی و عرضه اپلیکیشن‌های کسب و کار وارد شراکت با یکدیگر شده بودند، از عرضه ۸ اپلکیشن جدید خبر داده‌اند که ۴ تای آنها فقط برای استفاده در صنعت خدمات بهداشتی و سلامتی طراحی شده است. مجموعه اپلکیشن‌هایی که با همکاری این دو شرکت طراحی می‌شود MobileFirst نامیده می‌شود که تاکنون به ۲۲ اپلیکیشن رسیده است.

این اپلیکیشن‌ها همگی تحت سیستم عامل iOS اپل است و بر روی آیفون‌ها و آی‌پدهایی که در محیط‌های کاری مورد استفاده قرار می‌گیرد، قابل نصب است. یکی از این اپلیکیشن‌ها برای مدیریت محصولات صنعتی طراحی شده است. این اپلکیشن که Rapid Handover نام دارد به کسانی که در محیط‌های صنعتی نقش سرگروهی را بر عهده دارند اجازه می‌دهد اطلاعات لازم را مدیریت کند و آنها را در میان کارگران شیفت‌های مختلف به اشتراک بگذارد. عکاسی و مستندنگاری از اتفاقات رخ‌داده در محل کار نیز از جمله قابلیت‌هایی است که به این راهکار افزوده شده است. این اپلکیشن اولین راهکاری است تحت شراکت دو شرکت IBM و اپل در حوزه مدیریت محصولات صنعتی طراحی می‌شود.

مجموعه چهارتایی اپلیکیشن‌هایی هم که برای صنعت خدمات بهداشتی و سلامتی طراحی شده است، به پرستارها و کارآموزان پرستاری اجازه می‌دهد مراقبت از بیماران خود را، چه در بیمارستان و چه در خانه، بهتر مدیریت کنند.

زمانی که برای اولین بار خبر همکاری اپل و IBM برای تولید اپلیکیشن‌های کسب و کارها بر سر زبان‌ها افتاد، انتظار می‌رفت این دو شرکت بیشتر راهکارهایی برای کسب و کارهای سنتی طراحی کنند، اما مجموعه جدید اپلیکیشن‌هایی که توسط این دو شرکت عرضه شده است نشان می‌دهد می‌کوشند ارزش ابزارهای همراه اپل در طیف وسیعی از کسب و کارها را افزایش دهند.