اپل نرم‌‏افزارهای ۳۲ بیتی را تحریم کرد

اپل نرم‌‏افزارهای ۳۲ بیتی را تحریم کرد

همکاران سیستم- شرکت اپل اعلام کرده است از اول فوریه سال آینده نرم‌افزارهای ۳۲ بیتی را برای اپ استور سیستم عامل iOS خود نخواهد پذیرفت.

به گزارش وب‌سایت theinquirer، شرکت اپل اعلام کرده است نرم‌افزارها و اپ‌های ۳۲ بیتی از اول فوریه ۲۰۱۵ میلادی جایی در اپ استور سیستم عامل iOS این شرکت نخواهند داشت. این شرکت در بیانیه‌ای گفته است از اول فوریه ۲۰۱۵ همه نرم‌افزارهایی که قرار است در اپ استور این شرکت ذخیره شوند باید از قابلیت پشتیبانی از ابزارهای ۶۴ بیتی برخوردار باشد و با کیت توسعه نرم‌افزاری iOS ۸ و پلت‌فرم Xcode ۶ و یا نسخه‌های بعدی آن توسعه یافته باشد.

بر اساس این گزارش، نرم‌افزارهای ۶۴ بیتی بر روی ابزارهای جدید اپل عملکرد بهتری خواهند داشت. این شرکت در محصولاتی مثل iPhone ۵S و iPad Air خود از تراشه‌های معروف به A۷ استفاده کرده است که باعث می‌شود عملکرد نرم‌افزارهای ۶۴ بیتی که بر روی آن‌ها نصب می‌شود ۳۰ درصد سریع‌تر از نرم‌افزارهای ۳۲ بیتی باشد. این شرکت در نسخه‌های جدیدتر آیفون نیز از تراشه‌های A۸ استفاده کرده است که عملکرد این نرم‌افزارها را تا ۴۰ درصد افزایش می‌دهد.

گفتنی است شرکت گوگل نیز با عرضه نسخه جدید اندروید راه را برای تاکید بیشتر بر نرم‌افزارها و اپ‌های ۶۴ بیتی باز کرده است، اما این شرکت تاکنون توسعه‌دهندگان نرم‌افزارهای اندروید را به تولید نرم‌افزارهای ۶۴ بیتی ملزم نکرده است.