اپل مشکل خدمات ابری خود را برای ویندوزی‌ها برطرف کرد

همکاران سیستم – شرکت اپل نسخه جدیدی از اپلیکیشن مربوط به خدمات پردازش ابری خود موسوم به iCloud را برای ویندوز منتشر کرد تا مشکل سازگاری آن با سیستم عامل مایکروسافت برطرف شود. این مشکل به گونه‌ای بود که باعث شد به‌روزرسانی ویندوز 10 مایکروسافت برای اکتبر 2018 برای کاربران مسدود شود.

مشکل سازگاری خدمات پردازش ابری اپل موجب شد نسخه 1809 سیستم عامل ویندوز با نسخه 7.7.0.27 نرم‌افزار iCloud مخصوص ویندوز دچار مشکل شوند. این اختلال دردسرهایی را برای کاربران به وجود آورد و باعث شد کاربران پس از به‌روزرسانی سیستم عامل ویندوز 10 و در اختیار گرفتن ویراش 1809 آن نتوانند بخش Shared Albums خود را روی دستگاه ویندوزی در اختیار بگیرند.

شرکت مایکروسافت برای جلوگیری از بروز این مشکل، هفته گذشته دسترسی رایانه‌های شخصی ویندوزی به نسخه جدید iCloud اپل را متوقف کرد و طی آن امکان به‌روزرسانی به ویرایش 1809 ویندوز 10 برای آن دسته از کاربرانی که iCloud را در اختیار گرفته بودند غیرممکن شد. این اتفاق همچنین باعث شد کاربرانی که ویرایش 1809 را از پیش در اختیار گرفته بودند نتوانند iCloud را روی رایانه خود نصب کنند.

به هر حال، اپل هم اکنون نرم‌افزاری را با نام iCloud for Windows 7.8.1 عرضه کرده است که مایکروسافت سلامت آن را تایید می‌کند و گفته شده است که مشکل مذکور در این نرم‌افزار جدید برطرف شده است و این مسئله به آن معنی خواهد بود که کاربران ویرایش 1803 ویندوز 10 می‌توانند سیستم عامل خود را به ویرایشی 1809 به‌روزرسانی کنند.

منبع: ZDnet