اپل روش‌های پرداخت را برای برنامه‌نویسان آسان کرد

اپل در تازه‌ترین اقدام خود دستورالعمل‌های مربوط به فروشگاه اینترنتی «اپ استور» را به‌روزرسانی کرد تا براساس توافق خود با توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری در آمریکا که در اواخر ماه آگوست انجام شد، در جریان ارتباط با مشتریان درباره روش‌های پرداخت جایگزین خارج از سیستم عامل iOS بتوان اقدامات لازم را انجام داد.

پس از مذاکرات فراوان اپل سرانجام اعلام کرد این امکان را به توسعه‌دهندگان نرم‌افزار می‌دهد که از روش‌هایی نظیر پست الکترونیک برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات و استفاده از روش‌های پرداخت خارج از محیط iOS استفاده کنند و بنابراین از پرداخت حق کمیسیون به شرکت اپل خودداری کنند.

شرکت اپل روز گذشته توضیح داد بخشی از دستورالعمل 3.1.3 خود را حذف کرده است. این بخش به شکل زیر تدوین شده بود:‌ «توسعه‌دهندگان نرم‌افزار نمی‌توانند از اطلاعات به دست آمده در اپلیکیشن‌ها برای هدف قرار دادن کاربران فردی خارج از اپلیکیشن استفاده کنند و روش‌های خرید غیر از راه‌های موجود در اپلیکیشن را به کار برند. پس از ثبت نام فردی برای یک حساب کاربری در اپلیکیشن، یک پست الکترونیک در مورد سایر روش‌های خرید برای کاربر ارسال می‌شود».

دستورالعمل‌های جدید بیان می‌‌کند که برخی از انواع اپلیکیشن‌ها از جمله برنامه‌های Reader و برنامه‌های فرد-به-فرد از این پس «ممکن است رو‌ش‌های خرید غیر از خرید درون اپلیکیشن را به کار برند». برنامه‌های Reader شامل مجلات، روزنامه‌ها، کتاب‌ها، خدمات صوتی، موسیقی و ویدیو می‌شوند.

منبع: zdnet