اپل رایانه لوحی ۸ اینچی می‌سازد

اپل رایانه لوحی ۸ اینچی می‌سازد

همکاران سیستم- شرکت اپل با همکاری تامین کنندگان قطعات خود در آسیا در حال ساخت رایانه لوحی جدیدی است که اندازه آن از ۸ اینچ بیشتر نیست. ظاهراً اپل قصد دارد به کمک این رایانه لوحی ۸ اینچی با رایانه‌های لوحی آمازون و سامسونگ رقابت کند.

وال استریت ژورنال به نقل از منابع نا‌شناس گزارش کرده است که رایانه لوحی جدید اپل از نظر وضوح تصویر همانند آیپد ۲ است. اپل برای تامین صفحه نمایش محصول جدید خود با شرکت کره‌ای ال جی و شرکت تایوانی AU Optronics همکاری می‌کند.

بنا بر گزارش‌های منتشرشده در روزهای اخیر، اپل قصد دارد در ماه مارس سال جاری آیپد ۳ خود را نیز وارد بازار کند. اما به نظر می‌آید هدف این شرکت از عرضه رایانه لوحی ۸ اینچی رقابت با محصولات سامسونگ و به ویژه کیندل فایر آمازون باشد.

تحلیل گران معتقدند رایانه‌های لوحی کوچک به اپل کمک می‌کند تا از بازار شدیداً رقابتی رایانه‌های لوحی سهم بیشتری به دست آورد. فروش موفقیت آمیز رایانه لوحی گلکسی نوت 5.3 اینچی سامسونگ و کیندل فایر 7 اینچی آمازون نشان می‌دهد مصرف کنندگان به دنبال محصولاتی هستند که از آیپدهای9.7 اینچی اپل کوچک‌تر است.

شرکت سامسونگ نیز رایانه‌های لوحی خود را در سه اندازه 7، 8.9 و 10 اینچی عرضه می‌کند.

کار‌شناسان معتقدند یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت شرکت‌های سامسونگ و آمازون در بازار رقابتی قیمت محصولات آن‌ها است. هم اکنون آمازون رایانه لوحی کیندل فایر خود را به قیمت ۱۹۹ دلار می‌فروشد، اما پایین‌ترین قیمت برای آیپد ۴۹۹ دلار است.

برآوردهای شرکت پژوهشی آی دی سی نیز حاکی از این است که نقل و انتقال جهانی رایانه‌های لوحی آیپد از 68.3  درصد در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۱ به 61.5 درصد در سه ماهه سوم این سال کاهش یافته است.