اپل خط تولید دو لپ تاپ مک بوک ایر و پرو نوت بوک خود را با هم ادغام می‌کند

همکاران سیستم- اپل قصد دارد خط تولید دو لپ تاپ مک بوک ایر و پرو نوت بوک خود را با هم ادغام کند و از ترکیب این دو، یک محصول ظریف و باریک بسازد.

به گزارش وب سایت digitaltrends لپ تاپ‌های جدید اپل همچنان عنوان پرو را در نام خود خواهند داشت، اما برخلاف پرونوت بوک‌ها فاقد درایو نوری خواهند بود. این محصول جدید مک بوک پرو نام خواهد داشت. این لپ تاپ از مک بوک ایر ضخیم‌تر و از پرونوت بوک نازک‌تر خواهد بود.

بنا بر این گزارش لپ تاپ‌های جدید اپل از قابلیت‌هایی همچون هارد دیسک پر ظرفیت و پردازنده‌های سریع تر برخوردار خواهد بود. اپل تصمیم گیرفته است در ساخت این محصولات از پردازنده‌های جدید شرکت اینتل که Ivy Bridge نام دارد استفاده کند.

خبرهای منتشرشده در باره لپ تاپ‌های مک بوک پرو حکایت از آن دارد که اپل عرضه این محصولات را از اواخر ماه مارس سال جاری آغاز خواهد کرد و ماهیانه صدهزار تا صد و پنجاه هزار دستگاه از آن را وارد بازار خواهد کرد و در عرض چند ماه این محموله‌ها را به 900 هزار دستگاه افزایش خواهد داد.

اپل تصمیم گرفته است با حذف درایو نوری و تقویت قابلیت‌هایی مثل افزایش طرفیت حافظه و استفاده از پورت‌های بیشتر محصولات خود را از سایر محصولات شرکت‌های رقبا متمایز کند و در عین حال در مسیر توسعه فناوری‌های همراه گام‌های بلندتری بردارد.

digitaltrends