اپل خدمات ذخیرش ابری iCloud خود را برای کاربران ویندوز عرضه کرد

اپل خدمات ذخیرش ابری iCloud خود را برای کاربران ویندوز عرضه کرد

همکاران سیستم- شرکت اپل از عرضه خدمات ذخیرش ابری iCloud خود برای کاربران رایانه‌های ویندوز خبر داده است.

به گزارش وب‌سایت theinquirer، شرکت اپل خدمات ذخیرش ابری iCloud خود را برای کاربران رایانه‌های تحت سیستم عامل ویندوز عرضه کرده است. این در حالی است که اپل هنوز این خدمات را برای کاربران رایانه‌های تحت سیستم عامل OS X خود عرضه نکرده است. در حال حاضر کاربران ابزارهای تحت سیستم عامل iOS ۸ اپل می‌توانند از خدمات درایو مجازی iCloud استفاده کنند، اما به دارندگان مک‌بوک‌ها گفته شده است باید تا زمان عرضه OS X Yosemite صبر کنند.

بر اساس این گزارش، کاربرانی ویندوزی که قصد استفاده از این خدمات را دارند باید نرم‌افزار iCloud برای ویندوز را از وب‌سایت اپل دریافت کنند و پس از نصب، سیستم خود را Reboot کنند. اپل ۵ گیگابایت از این درایو مجازی را به صورت رایگان عرضه می‌کند. کسانی که بخواهند از فضای ۲۰ گیگابایتی این خدمات استفاده کنند ماهیانه باید ۰.۹۹ دلار بپردازند. هزینه ماهیانه استفاده از فضاهای ۲۰۰ گیگابایتی و ۵۰۰ گیگابایتی این خدمات نیز به ترتیب ۳.۹۹ دلار و ۹.۹۹ دلار است. فضای یک ترابایتی این خدمات نیز ۱۹.۹۹ دلار هزینه دارد.

گرچه اقدام اپل در عرضه این خدمات برای کاربران ویندوز عجیب به نظر می‌رسد، اما ظاهراً کاربران ویندوز به تمام قابلیت‌های این خدمات دسترسی نخواهند داشت. اپل هنوز رسماً زمان عرضه سیستم عامل OS X Yosemite را اعلام نکرده است، اما حدس زده می‌شود که این محصول طی رویدادی در ۲۱ اکتبر امسال عرضه شود.