اپل بیشتر از سامسونگ ایمنی دستگاه‌های سازمانی را برقرار می‌کند

اپل بیشتر از سامسونگ ایمنی دستگاه‌های سازمانی را برقرار می‌کند

همکاران سیستم- به گفته مرکز تحقیقاتی Tech Pro Research استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی سامسونگ در فضاهای سازمانی با دستگاه‌های ساخته شده در شرکت اپل برابری می‌کند. ولی از نظر اینکه کدام یک از دو شرکت مذکور ایمنی بیشتری را برای کاربران سازمانی فراهم کرده‌اند می‌توان گفت که اپل موفق‌تر بوده است.

به گزارش وبسایت Zdnet، گزارش ویژه امنیت موبایلی این ماه به صورت ویژه بر استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی شخصی در محیط‌های کاری (BYOD)، مدیریت دستگاه موبایلی، و امنیت آنها تاکید داشت. نگاه اجمالی به این گزارش نشان داد سیاست‌های IT تعیین شده برای هر سازمان بزرگترین خطر در عرصه موبایلی محسوب می‌شود.

در این زمینه فناوری‌های پوشیدنی به عنوان یکی از تهدیدهای نوظهور برای سازمان‌ها معرفی شده‌اند و کارشناسان می‌گویند کسب و کارها در سراسر جهان در حال پذیرفتن این فناوری هستند.

در زمینه برقراری امنیت برای دستگاه‌های موبایلی در فضاهای سازمانی اپل پیروز این میدان بوده است. با این وجود سامسونگ با استفاده از سیستم Knox و دیگر فناوری‌های خود توانسته است بیشترین امنیت را در بین دستگاه‌های موبایلی مبتنی بر اندروید برقرار کند. 

بر اساس آخرین آمارها گفته شد ۶۷ درصد تصمیم‌گیرندگان و سیاستگذاران در سازمان‌ها از دستگاه‌های موبایلی اپل استفاده می‌کنند که این رقم برای سامسونگ ۶۲ درصد محاسبه شده است.

تولیدکنندگان دستگاه‌های موبایلی باید به نتایج حاصل از این بررسی توجه ویژه داشته باشند. زیرا ۶۱ درصد بزرگان فناوری بر این باورند که دستگاه‌های موبایلی نسبت به دیگر انواع دستگاه‌های الکترونیکی ایمنی کمتری دارند. 

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *