اپل با آی‌پد ۳ مقام اول را از اچ‌ پی می‌رباید

اپل با آی‌پد ۳ مقام اول را از اچ‌ پی می‌رباید

همکاران سیستم- به اعتقاد تحلیل‌گران به یمن فروش بالای آی‌ پد، اپل تا اواسط سال ۲۰۱۲ به عنوان بزرگ‌ترین فروشنده رایانه‌های شخصی در دنیا از شرکت اچ‌ پی پیشی خواهد گرفت. طی سال گذشته، آی‌پد با در اختیار گرفتن بیش از ۶۰ درصد از سهم بازار رایانه‌های لوحی، حرکت صنعت پی‌سی را تغییر داده و اپل را در ۳ ماهه سوم سال، به مقام دوم بازار رایانه‌های شخصی در جهان رسانده است.

در این سه ماهه اپل با ۱۵ درصد از سهم بازار بعد از اچ‌ پی با ۱۶ درصد در مقام دوم قرار گرفته است.

 اپل شاهد افزایش سهم خود از ۹ درصد به ۱۵ درصد بوده است. این دو شرکت در سه ماهه چهارم سال برای رسیدن به مقام نخست به رقابت سختی با یکدیگر خواهند پرداخت. اما بهتر است اپل پیش از رسیدن به این مقام، منتظر عرضه آی‌پد ۳ در نیمه اول سال ۲۰۱۲ بماند.

 تا پایان سال ۲۰۱۱ تعداد ۵۹ میلیون رایانه‌ لوحی تحویل خواهد شد که ۲۲ میلیون آن در سه ماهه چهارم سال صورت خواهد گرفت. در ایالات متحده آمریکا، رقبایی همچون Kindle Fire و Nook  با عرضه محصولات خود با قیمت‌های پایین، فروش آی‌پد را با مشکل مواجه خواهند کرد.

 برآورد می‌شود که تعداد کل رایانه‌های لوحی تحویل داده شده در جهان در سال ۲۰۱۱ به ۴۱۵ میلیون برسد که در مقایسه با سال ۲۰۱۰، پانزده درصد بیشتر است. از این ۴۱۵ میلیون، تعداد ۵۹ میلیون آن (در حدود ۱۱ درصد) رایانه‌های لوحی است.

 

computerworld