اپل اپ استور ویژه‌‏ای برای ساعت هوشمند خود عرضه کرد

اپل اپ استور ویژه‌‏ای برای ساعت هوشمند خود عرضه کرد

همکاران سیستم- شرکت اپل برای ساعت هوشمند خود اپ استور ویژه‌‏ای با سه هزار اپلیکیشن راه‌‏اندازی کرده است.

به گزارش وب‏سایت toptechnews، شرکت اپل که روز سه‏‌شنبه هفته گذشته ساعت هوشمند خود را به صورت رسمی عرضه کرد اعلام کرده است تاکنون حدود یک میلیون دستگاه از این ساعت را پیش‌‏فروش کرده است. اپل همچنین یک اپ استور ویژه‏ برای این ساعت عرضه کرده است که در آن بیش از سه هزار اپلیکیشن قابل دسترسی است. مدیر عامل اپل قبلاً از تصمیم این شرکت برای عرضه اپ استوری با هزار اپلیکیشن خبر داده بود. به همین دلیل عرضه بیش از سه هزار اپلیکیشن خبری غیرمنتظره برای تحلیل‌‏گران و مصرف‌‏کنندگان بوده است.

بر اساس این شرکت، شرکت سامسونگ که حدود ۱۸ ماه است ساعت هوشمند Gear را عرضه کرده است هنوز نتوانسته است تعداد اپلیکیشن‏‌های قابل نصب بر روی این فناوری پوشیدنی را به عدد سه هزار برساند.

در حال حاضر، اپلیکیشن‏‌های متنوعی برای ساعت هوشمند اپل عرضه شده است، از اپلیکیشن‌‏های خدمات مالی مثل Receipt گرفته تا اپلیکیشن‏‌هایی مثل Cue Humana که در حوزه پزشکی کاربرد دارد و اپلیکیشن‏‌های پیام‌‏دهی. تنوع این اپ‏‌ها حکایت از آن دارد که توسعه‏‌دهندگان نرم‌‏افزار و اپلیکیشن، اعم از کوچک و بزرگ تلاش می‌‏کنند از فرصت به دست آمده از عرضه ساعت هوشمند اپل به نفع خود استفاده کنند.