اپلیکیشن به‌روز شده گوگل مجهز به فناوری یادگیری ماشینی مخصوص دانشجویان

همکاران سیستم – شرکت گوگل از این هفته عرضه نسخه جدیدی از اپلیکیشن موبایلی یادگیری خود موسوم به Socratic را آغاز کرد که شرکت مربوطه برای توسعه این اپلیکیشن را سال گذشته خریداری کرده بود. این ابزار موبایلی به روز شده که به قابلیت‌های یادگیری ماشینی مجهز شده است، همزمان با شروع سال تحصیلی در کنار دیگر برنامه‌های جدید گوگل در حوزه Education در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

اپلیکیشن Socratic به گونه‌ای طراحی شده است که به دانش‌آموزان دبیرستانی و دانشجویان کمک می‌کند خارج از کلاس درس به مطالعات خود ادامه دهند. اگر دانشجویان نیازمند آن باشند که به یکی از پرسش‌های مطالعه مربوطه پاسخ دهند، هم اکنون می‌توانند از اپلیکیشن Socratic استفاده کنند تا به صورت صوتی سوال خود را مطرح کنند، یا اینکه از سوال خود در موارد درسی مختلف عکس بگیرند تا این اپلیکیشن در کوتاه‌ترین زمان پاسخ آن را پیدا کند. اپلیکیشن به‌روز شده Socratic پس از دریافت سوال جست‌وجوی خود را در وب انجام می‌دهد تا بهترین پاسخ را برای آن پیدا کند.

اگر یک دانشجو قصد داشته باشد یک مسئله پیچیده را حل کند، این اپلیکیشن می‌تواند از الگوریتم‌های مختلف برای شناسایی مفاهیم اساسی که ممکن است نیاز به توضیح بیشتر داشته باشند، استفاده کند. به عنوان مثال همان طور که گوگل در وبلاگ رسمی خود توضیح داده است دانشجویان می‌توانند با عکس گرفتن از یک معادله ریشه دوم، در چگونگی ساده سازی این مسئله و دریافت پاسخ از آن کمک بگیرند.

منبع: zdnet