اپل، هکر ویندوز را استخدام کرد

همکاران سیستم- شرکت اپل یکی از کار‌شناسان امنیتی مایکروسافت را که هک سیستم عامل ویندوز را در کارنامه خود دارد، به استخدام تیم امنیتی خود درآورده است. قسمت جالب‌تر ماجرا اینجاست که این هکر سابق و کار‌شناس امنیتی کنونی که یک زن است تا مدت‌ها خود را مرد معرفی می‌کرد.
به گزارش وب سایت zdnet، شرکت اپل خانم کریستین پگت را که تا قبل از این با مایکروسافت همکاری می‌کرد، به استخدام تیم امنیتی خود درآورده است تا در زمینه ارتقای امنیت سیستم عامل آی او اس به این شرکت کمک کند.
کریستین پگت از جمله معدود زنانی است که در حوزه امنیت آی تی و مهندسی نرم افزار تخصص دارد. وی بدین دلیل که اکثر مردم، حوزه امنیت آی تی و مهندسی نرم افزار را یک حوزه مردانه می‌دانستند، بیشتر از نام مردانه کریس پگت استفاده می‌کرد تا کسی پی به جنسیت وی نبرد.
کریستین پگت بیش از پنج سال قبل عضو تیم کوچکی متشکل از چند هکر کارکشته بود که مایکروسافت آن‌ها را برای ارتقای امنیت سیستم عامل ویندوز ویستا استخدام کرده بود. وی که با مایکروسافت قرارداد عدم افشا، امضا کرده بود، تا مدت‌ها درباره کارش در مایکروسافت اظهارنظر نکرده بود تا اینکه سال گذشته که تاریخ این قرارداد به سر رسیده در جمع گروهی از هکرهای معروف به کلاه سیاه در لاس وگاس گفته بود در مایکروسافت موفق شده رخنه‌های امنیتی زیادی را در ویندوز ویستا کشف کند و مایکروسافت نیز به همین دلیل ورود این سیستم عامل به بازار را به تاخیر انداخته بود. پگت همچنین گفته بود تیشرتی از معاون بخش توسعه ویندوز در شرکت مایکروسافت هدیه گرفته که روی آن نوشته شده است: «من عرضه ویندوز ویستا را به تاخیر انداختم».
شرکت اپل این روز‌ها به شدت تلاش می‌کند تا امنیت سیستم عامل خود را ارتقا دهد. در ماه آوریل سال جاری گزارش شده بود حدود ۶۰۰ هزار رایانه مک تولید این شرکت به بدافزار آلوده شده است.