اوراکل ۲۷۶ حفره امنیتی خود را وصله کرد

اوراکل ۲۷۶ حفره امنیتی خود را وصله کرد

همکاران سیستم- آخرین به‌روزرسانی امنیتی اوراکل منتشر شد و طی آن ۲۷۶ نقطه آسیب‌پذیر در نرم‌افزارهای مختلف این شرکت برطرف شد تا کاربران سازمانی با مشکل کمتری روبرو شوند.

به گزارش وبسایت Zdnet، بر اساس اطلاعات مندرج در سایت اینترنتی مشاوره‌ امنیتی این شرکت، به‌روزرسانی امنیتی حیاتی (CPU) مربوط به ماه ژوئیه در مجموع مشکلات مربوط به ۸۴ محصول مختلف را برطرف کرده است که از جمله آنها می‌توان به نرم‌افزارهای Fusion Middleware، MySQL، Java و Enterprise Manager اشاره کرد.

لازم به ذکر است که شرکت اوراکل طی سال ۲۰۱۵ میلادی در هر به‌روزرسانی خود به‌طور میانگین ۱۶۱ حفره امنیتی را وصله می‌کرد و برای سال ۲۰۱۴ نیز این رقم ۱۲۸ مورد گزارش شده بود.

آنچه که وضعیت را برای آخرین به‌روزرسانی دشوارتر می‌کند این است که از بین ۲۷۶ حفره امنیتی وصله شده در ماه ژوئیه، ۱۵۹ مورد به گونه‌ای بودند که به هکرها امکان می‌دادند از راه دور کنترل و مدیریت رایانه را در اختیار بگیرند و بدون اطلاع کاربر به تمام داده‌ها دسترسی داشته باشند. در بسیاری از موارد حملات از طریق شبکه‌های آسیب‌پذیر انجام می‌شد و به هیچ تاییدی از جانب کاربران نیاز نداشت.

در مجموع ۱۹ مورد از این حفره‌های امنیتی در سیستم امتیازدهی CVSS از عدد ۱۰ رتبه ۹.۸ را دریافت کردند و همین مسئله نشان داد که آنها تا چه اندازه خطرناک بوده‌اند. لازم به ذکر است بیشتر حفره‌های امنیتی وصله شده امتیاز بالای ۹ داشتند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *