اوراکل یک شرکت جدید در حوزه‌ی رایانش‌ابری خرید

همکاران سیستم- شرکت اوراکل از بزرگ‌ترین ارایه‌کنندگان سرویس‌های سازمانی در جهان اعلام کرد با شرکت استرالیایی Aconex که در حوزه خدمات رایانش ابری فعالیت می‌کند را به قیمت ۱.۶ میلیارد دلار استرالیا خریداری کرده است تا در این زمینه گام‌های بلندتری بردارد.
این خرید با پرداخت ۷.۸۰ دلار استرالیا پول نقد به‌ازای هر سهام Aconex در تالار بورس صرت گرفته است و اوراکل بر این اسال توضیح داد نسبت به ارزش ۵.۲۹ درصدی هر سهام Aconex در تاریخ ۱۵ دسامبر، این شرکت را ۴۷ درصد گران‌تر از ارزش واقعی آن در تالار بورس خریداری کرده است.

 

رایانش ابری اوراکل
به گزارش وب‌سایت zdnet؛  فرآیند واگذاری این شرکت به اوراکل به منظور دریافت رای نهایی کارشناسان مستقل و رای سهامداران تا اواخر مارس ۲۰۱۸ به طول خواهد انجامید.
شرکت Aconex که دفتر مرکزی آن در شهر ملبورن واقع شده است به عنوان یکی از مراکز ارایه دهنده راهکارهای مبتنی بر فضای رایانش ابری فعالیت می‌کند و خدمات آن در زمینه همکاری‌های مبتنی بر پیشبرد پروژه‌ها به کار گرفته می‌شود.
اوراکل گفتته است ادغام این شرکت با خدمات موجود آن‌ها می‌تواند سیستم‌های مدیریت پروژه جامع‌تری را در اختیار کاربران بگذارد و در زمیه برنامه‌ریزی، ساخت و پروژه‌های عملیاتی سرویس‌های جامع‌تری ارایه دهد.