اوراکل پیشتاز بازار 18.2 میلیارد دلاری نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری

اوراکل پیشتاز بازار 18.2 میلیارد دلاری نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری

همکاران سیستم- شرکت پژوهشی آی دی سی در آخرین پژوهش خود اعلام کرده است شرکت‌های اوراکل و Salesforce.com بیشترین سهم از بازار نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) را در نیمه اول سال 2011 اختیار داشته اند. بنا بر اعلام این شرکت در دوره مورد بررسی 63 درصد  این بازار در اختیار هجده شرکت و 37 درصد در اختیار 170 شرکت دیگر قرار دارد.

شرکت آی دی سی در جدیدترین پژوهش خود عملکرد فروشندگان نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری در 49 کشور جهان را مورد بررسی قرار داده است. یافته‌های این شرکت نشان می‌دهد که بازار نرم افزارهای مدیریت روابط با مشتری در نیمه اول سال 2011 درآمد 9.2 میلیارد دلاری را نصیب فروشندگان این نرم افزارها کرده است. این مقدار در مقایسه با دوره مشابه سال قبل 13.3 درصد رشد داشته است.

شرکت اوراکل در این دوره 13.2 درصد این بازار را در اختیار داشته و از این نظر بهترین جایگاه را در مقایسه با دیگر شرکت‌ها داشته است. اما از لحاظ میزان افزایش درآمد شرکت Salesforce.com در رده اول جای گرفته است. درآمد این شرکت در بازار این محصولات در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته 22.6 درصد رشد داشته است. شرکت‌های SAP و NICE نیز رشد درآمدی پرشتابی در این بازار داشته اند. از نظر جغرافیایی، درآمد حاصل از فروش این نرم افزارها در بازارهای اروپا و آمریکا نیز رشد حداقل دو برابری را تجربه کرده است.

هجده شرکت برتر در نیمه اول سال 2011 هر کدام بیش از 100 میلیون دلار از فروش نرم افزارهای مدیریت روابط با مشتری درآمد داشته اند. آی دی سی پیش بینی کرده است که درآمد حاصل از فروش این نرم افزاری در سال 2011 با 11 درصد رشد نسبت به سال گذشته به 18.2 میلیارد دلار برسد.

شرکت داده‌های بین المللی که به اختصار به آی دی سی معروف است، بیش از 47 سال است که خدمات پژوهشی و مشاوره ای در زمینه هوشمندی بازار، رویدادهای صنعت فناوری اطلاعاتی، شرکت‌های ارتباطات راه دور و بازار مصرف فناوری ها ارائه می‌دهد. این شرکت بیش از هزار تحلیلگر و پژوهشگر در استخدام دارد که در بیش از 110 کشور مختلف جهان روندها و فرصت‌های صنعتی و فناورانه را مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهند.

zdnet