اوراکل و Salesforce پس از سال‌ها رقابت با یکدیگر همکاری می‌کنند

اوراکل و Salesforce پس از سال‌ها رقابت با یکدیگر همکاری می‌کنند

همکاران سیستم- “لری الیسون”(Larry Ellison) مدیرعامل شرکت اوراکل و “مارک بینیوف”(Marc Benioff) مدیرعامل شرکت Salesforce.com از منظر عمومی تفاوت‌های فراوانی را تا کنون با یکدیگر داشتند. اما این طور که اخبار رسیده نشان می‌دهد، این دو فرد در هماهنگی‌های جدید خود قصد دارند پایان هفته جاری یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک برگزار کنند و در آن نتیجه همکاری‌های فناورانه 9 سال گذشته که به‌تازگی از آن رونمایی شده است را توضیح دهند.

به گزارش وب سایت pcworld، در این کنفرانس مطبوعاتی که روز پنج‌شنبه برگزار می‌شود، الیسون و بینیوف به سوالات مطرح شده از طرف رسانه‌های خبری و تحلیلگران فناوری هم پاسخ خواهند داد.

یکی از نگرانی‌هایی که در مورد این کنفرانس مطبوعاتی مطرح شده این است که دو شرکت اوراکل و Salesforce که در بسیاری از زمینه‌ها پیشرو و پیش‌تاز محسوب می‌شوند، به چه علت تصمیم به انجام همکاری‌های بیشتر گرفته‌اند.

شرکت Salesforce که یکی از کاربران قدیمی مرکز داده اوراکل محسوب می‌شود، قصد دارد خود را با سیستم‌عامل لینوکس اوراکل، میان‌افزار Java و پلتفورم سرور Exadata سازگار کند. در مقابل شرکت اوراکل قصد دارد نرم‌افزار شرکت Salesforce را با سیستم مدیریت سرمایه‌های انسانی موسوم به Fusion HCM و همچنین نرم‌افزار مالی مبتنی بر فضای پردازش ابری خود سازگار سازد. در این راستا شرکت Salesforce متعهد شده است دو محصول یاد شده را همراه با برنامه‌های خود عرضه کند.

لازم به ذکر است این همکاری‌ها در شرایطی رخ می‌دهد که الیسون و بینیوف برای مدت‌های طولانی با یکدیگر به رقابت می‌پرداختند. در همین فضای رقابتی الیسون یک بار گفته بود که پلتفورم Salesforce مثل یک صخره سنگی می‌ماند و کاربرانی که فعالیت‌های خود را مبتنی بر آن انجام می‌دهند، به‌سختی می‌توانند سراغ سیستم‌های دیگر برند. بینیوف هم پیشتر شرکت اوراکل را به ارایه فناوری‌های پردازش ابری نادرست متهم کرده بود.