اوراکل راهکار تحلیل مالیات خود را به روز کرد

همکاران سیستم- شرکت اوراکل از به روز رسانی راهکار خود برای تجزیه و تحلیل مالیات خبر داده است. این راهکار به سازمان‌های دولتی کمک می‌کند بینش عمیق‌تری نسبت به مالیات داشته باشند و تصمیمات خود در این زمینه را با آگاهی بیشتری اتخاذ کنند.

به گزارش وب سایت businessweek، نسخه جدید راهکار شرکت اوراکل که راهکار تحلیل مالیات 2 نام دارد، به سازمان‌های دولتی کمک می‌کند تا تحلیل‌های چند منظوره‌ای در زمینه مالیات‌ها انجام دهند و درآمدهای حاصل از مالیات را بهتر مدیریت کنند.

این راهکار در اصل یک پایگاه داده است که اطلاعات و داده‌های مورد نیاز خود را از منابع مختلف می‌گیرد و با تجزیه و تحلیل آن‌ها رفتار و انگیزه مالیات دهندگان را پیش‌بینی می‌کند. چنین راهکاری به نهادهای دولتی کمک می‌کند تا مخاطرات مربوط به مالیات‌ها را مدیریت کنند و سطح رضایتمندی مالیات‌دهندگان را نیز به نحو موثری افزایش دهند. این راهکار همچنین به نهادهای دولتی اجازه می‌دهد تا عملکردهای مالیاتی بخش‌های مختلف را رهگیری و کنترل کنند و اهداف خاص خود در این زمینه را تحقق بخشند. این اهداف ممکن است شامل بهبود شیوه‌های جمع آوری مالیات‌ها، تعریف شاخص‌های عملکردی ویژه‌ای مثل محاسبه کل مالیات‌ها و یا میزان کل بدهی‌های مربوط به عملیات برون‌سپاری شده باشد.

بر اساس این گزارش، نهادهای دولتی به کمک راهکار تحلیل مالیات اوراکل می‌توانند عملکردهای مالیاتی را به طور مداوم کنترل کنند و پیوسته به نتایج دقیقی درباره شاخص‌های مالیاتی مختلف دست یابند.

مارک جانسون، معاون بخش راهکارهای ویژه سازمان‌های دولتی در شرکت اوراکل در رابطه با  راهکار تحلیل مالیات این شرکت گفته است: امروزه نهادهای دولتی با چالش‌های ویژه‌ای مواجه هستند از جمله اینکه می‌خواهند درآمدهای خود را افزایش دهند و در عین حال مالیات‌ها را افزایش ندهند، خدمات ارائه شده به مالیات‌دهندگان و شهروندان را ارتقا بخشند و همچنین عملیات تجاری خود را به گونه‌ای انجام دهند که در طرح بودجه پیش‌بینی شده است. در این شرایط، هوشمندی تجاری بیش از هر زمان دیگری لازم است. نهادهای دولتی با استفاده از راهکار تحلیل مالیات اوراکل درک بهتری از عملیات مالیاتی و درآمدی خود خواهند داشت و تصمیمات خود در این زمینه را با آگاهی بیشتری اتخاذ خواهند کرد.