اوراکل خرید بزرگ هفته گذشته SAP را بیهوده خواند

اوراکل خرید بزرگ هفته گذشته SAP را بیهوده خواند

همکاران سیستم- «مارک هورد» یکی از مدیران عامل اوراکل با اشاره به خرید بزرگی که SAP در هفته گذشته انجام داد، اعلام کرد که این شرکت آلمانی با پرداخت ۸.۳ میلیارد دلار و خرید شرکت Concur نمی‌تواند هیچ گونه اقدام رقابتی انجام دهد.به گزارش وبسایت Itp، او طی مصاحبه خود توضیح داد که با صحبت‌های «سافرا اِی. کاتز» مدیرعامل دیگر اوراکل که در زمان انجام این خرید در سپتامبر ۲۰۱۴ گفته شده بود، شدیدا موافق است. کاتز طی مصاحبه خود با بلومبرگ گفته بود «احتمالا آنها فردا شرکت Dairy Queen» را خریداری کنند و البته به این نکته اشاره کرده بود که این خرید هیچ اتفاق قابل ملاحظه‌ای را در فعالیت‌های هسته مرکزی SAP رقم نمی‌زند.
هورد که برای صحبت نکردن در این زمینه اجباری را پیش‌روی خود نمی‌دید، در پاسخ به سوال خبرنگاران توضیحاتی را داد که کاتز مشابه آن را چند ماه قبل گفته بود.
او گفت: «زمانی که شما به صورت استراتژیک به خرید یک شرکت با حجم فعالیت‌های متوسط فکر می‌کنید، این اتفاق به صورت استراتژیک بر موقعیت شما در بازار جهانی تاثیر نمی‌گذارد. زیرا این اتفاق نمی‌تواند بر هفته مرکزی ابزارهای شما تاثیرگذار باشد و نکته اصلی این است».
او در ادامه همچنین توضیح داد: «این یک خرید بسیار گران محسوب می‌شود که همه پول‌ها یا بخش اعظم سرمایه‌های موجود به خرید شرکتی اختصاص یابد که تاثیر استراتژیکی برجا نمی‌گذارد. به همین دلیل است که شما چنین عکس‌العمل‌هایی را مشاده می‌کنید و دیده می‌شود که ارزش سهام این شرکت تغییرات قابل ملاحظه‌ای کرده و اتفاقات مهمی پیرامون این اتفاق صورت گرفته است».
هورد اظهار داشت که استراتژی ویژه اوراکل برای خرید دیگر شرکت‌ها بر این مسئله تاکید دارد که اتفاق مذکور به شرکت کمک کند تا راهکارها و مجموعه‌های بهتری را ارایه دهد.