اوراکل جای پای خود در بازار راهکارهای مدیریت سرمایه‌های انسانی را محکم می‌کند

همکاران سیستم- اوراکل قصد دارد شرکت سلکت مایندز (SelectMinds) را که عرضه کننده راهکارهای مدیریت سرمایه‌های انسانی (HCM) است، خریداری کند. اوراکل که در سال جاری میلادی ۹. ۱ میلیارد دلار از سرمایه خود را صرف خرید شرکت تالئو کرده بود، با خرید سلکت مایندز می‌تواند توان خود برای رقابت با شرکت‌هایی مثل آی بی‌ام و سپ در این حوزه را افزایش دهد.
به گزارش وب سایت computerworld، شرکت سلکت مایندز با ارائه محصولات نرم‌افزاری خود به شرکت‌های مشتری کمک می‌کند بتوانند نیروهای کاری مورد نیاز خود را از طریق شبکه‌های اجتماعی جذب کنند. شرکت‌های مشتری به کمک نرم‌افزارهای سلکت مایندز می‌توانند آگهی‌های استخدام نیروی کار خود را در شبکه‌های اجتماعی فیس بوک و لینکدین منتشر کنند و علاوه بر آن با ایجاد گروه‌های تخصصی مختلف به کارکنان شرکت‌های مختلف کمک می‌کند از فرصت‌های شغلی موجود اطلاعات دقیق تری کسب کنند.
محصولات شرکت سلکت مایندز هم اکنون با راهکارهای کاریابی شرکت اوراکل که تحت خدمات پردازش ابری است، یکپارچه شده است. اوراکل چند ماه قبل با خرید تالئو توانست مزیت‌های رقابتی خود در این بازار را افزایش دهد و با شرکت‌هایی مثل سپ وارد یک رقابت جدی‌تر شود. شرکت تالئو در ارائه محصولات و خدمات خود بیشتر بر راهکارهای مدیریت استعداد‌ها تمرکز کرده بود و اوراکل نیز محصولات این شرکت را با محصولات فوزیون اچ سی‌ام خود یکپارچه کرده بود. حالا اوراکل با خرید سلکت مایندز می‌تواند با دیگر عرضه کنندگان راهکارهای مدیریت سرمایه‌های انسانی، از جمله آی بی‌ام وارد رقابت شود.
شرکت‌های عرضه کننده راهکارهای مدیریت سرمایه‌های انسانی می‌کوشند جای پای خود در این بازار را مستحکم کنند. شرکت آی بی‌ام که از جمله مهم‌ترین فعالان این بازار است چندی پیش اعلام کرد شرکت کنکسا را به قیمت ۳. ۱ میلیارد دلار خریداری می‌کند. شرکت آی بی‌ام از مدت‌ها قبل وانمود می‌کرد علاقه‌ای به ورود به بازار نرم افزارهای کسب و کار و رقابت با شرکت‌هایی نظیر سپ و ارواکل ندارد، اما خرید کنکسا به تغییر موضع این شرکت انجامید.