اوراکل تمرکز خود بر راهکارهای ERP ویژه موسسات آموزش عالی را افزایش می‌‏دهد

اوراکل تمرکز خود بر راهکارهای ERP ویژه موسسات آموزش عالی را افزایش می‌‏دهد

همکاران سیستم- شرکت اوراکل قصد دارد سرمایه‌‏گذاری‏‌های خود در حوزه راهکارهای برنامه‌‏ریزی منابع سازمانی (ERP) ویژه موسسات آموزش عالی را افزایش دهد.
به گزارش وب‏‌سایت computerworld، اوراکل قصد دارد سرمایه‌‏گذاری‏‌های جدیدی برای ارتقای یکی از نرم‏‌افزارهای برنامه‌‏ریزی منابع سازمانی که آن را برای موسسات آموزشی طراحی کرده است، انجام دهد. این شرکت در حال حاضر تلاش می‌‏کند نسخه‏ جدیدی از راهکارهای ERP خود را که به پیپل سافت کمپوس (PeopleSoft Campus) معروف است، عرضه کند و راهکار پردازش ابری استودنت (Student) خود را نیز ارتقا بخشد.
راهکار پیپل ‏سافت اوراکل یکی از مهترین راهکارهای برنامه‌‏ریزی منابع سازمانی این شرکت است و بسیاری از موسسات آموزش عالی در سراسر جهان از آن استفاده می‌‏کنند. نسخه به‌‏روز شده این راهکار قرار است در سال ۲۰۱۵ عرضه شود. اوراکل اعلام کرده است نسخه جدید این راهکار، تجربه خلاقانه‏‌تر و ساده‌‏تری برای کاربران به همراه خواهد داشت.
بر اساس این گزارش، شرکت اوراکل همچنین قصد دارد در سال جاری و سال‏ آینده قابلیت‏‌های جدیدی به راهکارهای مدیریت سرمایه‏‌های انسانی (HCM) و خدمات پردازش ابری برنامه‌‏ریزی منابع سازمانی خود بیفزاید.
به نظر می‌‏رسد دلیل اصلی توجه اوراکل به این راهکار‌ها نگرانی از رونق محصولات شرکت ورک‏دی (Workday) باشد. ورک‏دی یکی از رقبای اوراکل است که با راهکار‌ها و محصولاتش در این حوزه توجه زیادی به خود جلب کرده است.