اوراکل بزرگترین مهندسان جاوا را اخراج کرد

اوراکل بزرگترین مهندسان جاوا را اخراج کرد

همکاران سیستم- به نظر می‌رسد اوراکل تمرکز خود را از روی گروه جاوا برداشته است. هفته گذشته گزارش‌هایی در دو شبکه اجتماعی توئیتر و Reddit منتشر شد که مرکز خبری Infoworld آن را منتشر کرد و توضیح داد که برترین مهندسان و توسعه‌دهندگان جاوا از شرکت اوراکل خارج شده‌اند.به گزارش وبسایت Fortune، «کامرون پوردی» یکی از مدیران ارشد توسعه جاوا پس از ۸ سال سابقه کار در اوراکل، ماه آگوست این شرکت را ترک کرد. او طی چند توئیتی که منتشر کرد توضیح داد که این اتفاق به تصمیم اوراکل صورت گرفته است.
ماه گذشته «سیمون ریتر» یکی دیگر از توسعه‌دهندگان جاوا هم اعلام کرد که به جمع بیکاران می‌پیوندد. این خبر پس از یک ماه انتشار مطالب مشابه او در فیس‌بوک صورت گرفت.
جاوا یک زبان برنامه‌نویسی محبوب برای توسعه بیشتر ابزارهای سازمانی محسوب می‌شود. اوراکل با خرید شرکت Sun Microsystems در سال ۲۰۰۹ به ارزش ۷.۴ میلیارد دلار توانست جاوا را در اختیار بگیرد. در آن زمان این نگرانی وجود داشت که اوراکل به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان نرم‌افزار در جهان قصد دارد از جاوا درآمدزایی کند. زیرا تا آن زمان جاوا به صورت رایگان روی اینترنت عرضه می‌شد.
به دنبال این موارد، اوراکل گوگل را متهم که در توسعه سیستم عامل موبایلی اندروید از جاوا استفاده کرده است و می‌بایست هزینه استفاده از این حق امتیاز را بپرازد.