اوراکل با خرید نیمبولا راهکارهای پردازش ابری خصوصی خود را ارتقا می‌دهد

همکاران سیستم- شرکت اوراکل از خرید شرکت نیمبولا (Nimbula)، یکی از عرضه کنندگان راهکارهای پردازش ابری خصوصی خبر داده است.
به گزارش وب سایت infoworld، نیمبولا یک شرکت نوپا است که در زمینه طراحی نرم افزارهای مدیریت زیرساخت‌های پردازش ابری خصوصی تخصص دارد. شرکت اوراکل در بیانیه خود درباره خرید نیمبولا گفته است فناوری‌های این شرکت به کسب و کارهای کاربر کمک می‌کند تا بهتر منابع زیرساختاری خود را مدیریت کنند و از این طریق کیفیت و دسترس پذیری خدمات خود را ارتقا دهند و در عین حال عملکرد خود در محیط‌های پردازش ابری عمومی و خصوصی را نیز بهبود بخشند.
شرکت نیمبولا در زمینه فناوری‌های پردازش ابری تحت پروژه اوپن استاک (OpenStack) و خدمات پردازش ابری آمازون تخصص ویژه‌ای دارد. اوپن استاک یک پروژه نرم‌افزاری منبع باز در زمینه فناوری‌های پردازش ابری است که توسط بنیاد غیرانتفاعی اوپن استاک مدیریت می‌شود. در حال حاضر بیش از ۱۵۰ شرکت نرم‌افزاری مطرح در این طرح همکاری می‌کنند. خرید نیمبولا به اوراکل اجازه می‌دهد جای پای خود را در بازار نرم افزارهای پردازش ابری اوپن استاک و خدمات پردازش ابری آمازون محکم کند.
یکی از محصولات شاخص این شرکت «نیمبولا دایرکتور» نام دارد که با هدف ترکیب راهکارهای پردازش ابری خصوصی و عمومی طراحی شده است. کسب و کارهای کاربر به کمک این محصول می‌توانند عملیات مورد نظر خود را در هر دو محیط انجام دهند. شرکت اوراکل به کمک نیمبولا می‌تواند راهکارهای ترکیبی خود در حوزه پردازش ابری را نیز ارتقا دهد.
هنوز هیچکدام از این دو شرکت درباره جزئیات مالی این قرارداد اظهار نظر نکرده‌اند، اما انتظار می‌رود اوراکل قرارداد خرید نیمبولا را در نیمه اول سال جاری میلادی تکمیل کند.