اوراکل با خرید شرکت دیتا ریکر راهکارهای خود در حوزه تاسیسات زیربنایی را تقویت می‌کند

همکاران سیستم- اوراکل از خرید یکی از شرکت‌های عرضه کننده خدمات تحلیلی برای صنعت آب و انرژی با نام دیتاریکر (DataRaker) خبر داده است.
به گزارش وب سایت gigaom، خرید شرکت دیتا ریکر دامنه دسترسی اوراکل به بازار‌ها و صنایع وابسته به آب و انرژی را افزایش می‌دهد. شرکت دیتا ریکر در زمینه عرضه راهکارهایی برای تجزیه و تحلیل داده‌های کلان مربوط به صنایع برق، گاز و آب تخصص دارد. عمده راهکارهای دیتا ریکر مبتنی بر فناوری‌های پردازش ابری است.
بر اساس این گزارش، قرار است فناوری‌های شرکت دیتا ریکر با راهکارهای شرکت اوراکل برای تاسیسات زیربنایی ادغام شود. تجزیه و تحلیل حجم انبوه اطلاعات مربوط به صنایع آب و انرژی و نیز اطلاعات به دست آمده از ایستگاه‌های هوا‌شناسی از جمله حوزه‌های مهم در بازار داده‌های کلان است که شرکت اوراکل قصد دارد با خرید دیتا ریکر دسترسی خود به این بازار را افزایش دهد.
راجر اسمیت، مدیر بخش راهکارهای ویژه تاسیسات زیربنایی در شرکت اوراکل در نامه‌ای به مشتریان شرکت دیتا ریکر نوشته است: گردانندگان تاسیسات زیربنایی پیشرو هزینه‌های زیادی را صرف تامین زیرساخت‌های لازم برای گردآوری حجم وسیعی از داده‌ها و اطلاعات از میلیون‌ها حسگر و سنجشگر می‌کنند و تجزیه و تحلیل این داده‌های کلان پلت فرم‌ها و فناوری‌های ویژه‌ای می‌طلبد. اگر تحلیلگرهای تحت پردازش ابری شرکت دیتا ریکر با راهکارهای اوراکل در زمینه تاسیسات زیربنایی ترکیب شود، می‌توان از داده‌های کلان برای اتخاذ تصمیمات مناسب استفاده کرد.
خرید شرکت دیتا ریکر برای اوراکل که در بازار تحلیل گرهای داده‌های کلان با شرکت سپ رقابت می‌کند، مزیت رقابتی مهمی محسوب می‌شود.
شرکت اوراکل جزئیات بیشتری را درباره این معامله فاش نکرده است.