اوراکل با خرید شرکت تک الک راهکارهای شبکه‌ای خود را ارتقا می‌دهد

همکاران سیستم- هنوز سه ماه از آغاز سال جدید میلادی نگذشته که اوراکل سومین شرکت را به سبد خرید خود افزود. این بار اوراکل شرکت تک اِلِک (Tekelec)، یکی از عرضه کنندگان خدمات شبکه‌ای را خریداری کرده است. 

به گزارش وب سایت zdnet، شرکت اوراکل که یکی از بزرگ‌ترین عرضه کنندگان نرم افزار‌ها و راهکارهای کسب و کار در دنیا محسوب می‌شود، موافقت شرکت تک الک را برای خرید جلب کرده است. تک الک یک شرکت ارائه دهنده خدمات شبکه‌ای است که امکان مدیریت داده‌های شبکه‌های مختلف را فراهم می‌کند. 
شرکت اوراکل در توضیح این اقدام خود گفته است افزایش ابزارهای هوشمند و نرم افزارهای همراه باعث افزایش ترافیک داده‌ها و سیگنال‌های شبکه‌ای شده است. اوراکل ابراز امیدواری کرده است که با خرید این شرکت بتواند مشکلات ناشی از افزایش حجم فعالیت‌های شبکه‌ای را حل کند.
بر اساس این گزارش، فناوری‌های شرکت تک الک در حال حاضر توسط بیش از ۳۰۰ شرکت عرضه کننده خدمات شبکه‌ای در بیش از ۱۰۰ کشور جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد.
هنوز مشخص نیست خرید تک الک برای اوراکل چقدر هزینه برداشته است. اما بر اساس برخی گمانه زنی‌ها احتمالاً اوراکل مبلغ نسبتاً زیادی برای خرید این شرکت پیشنهاد داده است، چرا که بیش از یک سال پیش شرکت تک الک با قراردادی به قیمت ۷۸۰ میلیون دلار خصوصی شده بود. اوراکل پیش از این در سال جاری شرکت آکمی پاکت، یکی از عرضه کنندگان سخت افزارهای شبکه بندی را نیز به قیمت ۹. ۱ میلیارد دلار خریده بود. حالا اوراکل اعلام کرده به کمک فناوری‌های آکمی پاکت و تِک الِِک قصد دارد راهکارهای شبکه‌ای خود را ارتقا دهد.